Bana gölge olmayı öğret


 İbrahim Halil YILDIRIM    31.07.2021 09:24:27    Bu İçerik 4263 kez görüntülendi.Vay be! ne kadar da hızlı koşuyorsun? Yarışta mısın? Acelen ne senin? Yavaşlasana, Hatta dur, dur, Soluklan biraz. Nereye gidiyorsun? Evet nereye bu gidiş. Kafanı kaldır etrafına bir bak. Neler oluyor bir bak! Gecede misin? Gündüzde misin? Burada mısın yoksa yokluk içinde yok mu oldun? Bu hayatın merkezinde olan sen misin? Etrafında gelişen hadiseleri görmeye çalış. Bu olaylar içerisinde rol alanları tanımaya çalış. Kim amaların, bahanelerin arkasına saklanmış, kim gayretiyle kendini yıpratmış onu görmeye çalış. Benlik ve bencillik kimi çepeçevre sarmış? .
Kafanı kaldır bir bak kim düşmüş, kim düşenle beraber düşmüş. Kim düşene gülmüş, Kimler düşenin başına üşüşmüş? 
Sende silkelen, safını belirle, safın saf ve temiz olsun. Bilgin, sevgin, tebessümün ikramın olsun. Muhabbetin nüfuz etsin her yana. Bahanecilikten ve bananecilikten uzak dur. Hırslıların hasarına bak. Kim onları durduracak? Kimse yok mu bunun hesabını soracak? Peki ya kim bu hasarı onaracak? 
Bir fidan dik ağaç yakanlara ibret olsun. Ağaç olsun. Gölge versin, meyve versin, huzur versin Gönül kazan vicdanlı olsun, duyarlı olsun. Tarefsız olma hakkın ve haklının tarafında ol. Yeşeren ağaçlar gibi umut veren, ümit veren insanların gölgesinde ol. Yada Sen gel gölge ol ve gel bana gölge olmayı öğret.