BATI’DA TERÖRÜN HEDEFİ


 Ahmet YILDIRIM    18.03.2019 11:12:28    Bu İçerik 947 kez görüntülendi.Bu mütevazı haber sitenizde mütevazı bir yazı köşesi ayırdığınız için teşekkür ederim. Bu çalışmanızı Allah bereketli kılsın inşallah.

Herkesin gözü kulağı SURİYE, IRAK, AFGANİSTAN vb. ülkelerden terör eylemlerini beklerken Yeni Zelanda da camiye yapılan saldırı tüm dünyada ajanslara son dakika haberi olarak düştü.

Tarih 15.03.2019 dünya Müslümanları cuma namazını eda etmek için camilere giderken bir batı ülkesi olan Yeni Zelanda da İslam düşmanları kendi kirli yüzünü bir daha gösterdi. Katil bağıra bağıra ben İslam ve Müslümanlara düşmanım ve burada Müslümanlara yaşama hakkı tanımıyorum mesajını vermek istiyor.

Müslümanları tehdit ederek parmağını silahın tetiğine basıyor ve 50 masum Müslümanı cami içerisinde şehit ediyor. Bununla beraber 45 Müslümanı da yaralıyor. Eli kanlı cani, bu insanları neden öldürdü? İstedikleri neydi? Bu olayın arkasında kimler var?

Şimdi bu olayın şifresini çözmek için biraz gerilere gidelim. Avrupa’da gittikçe artan Müslüman nüfusu ve bulundukları ülkelerde söz sahibi olmaları ekonomik, siyasi ve kültürel faaliyetlerinin göz ile görünür hale gelmesi, kültürlerini ve inançlarını buralara taşımaları, burada yaşatmaları elbette batıyı rahatsız etmektedir. Buna ilave olarak artan nüfus sayısı bunun karşısında batı nüfusunun yaşlanması genç nüfusun azalması inanç ve değerlerinden kopuk bir hayatın içinde düşmeleri onları umutsuzluğa sürüklüyor.

Avrupa’da ikamet eden Müslümanların ekonomik ve siyasi olarak güçlenmelerine engel olmayı çözüm olarak görüyorlar. Kendilerince çözüm olarak oradaki Müslümanlara baskı yaparak sonuca ulaşacaklarını düşünüyorlar. Yukarıda belirttiğim hususları daha somut hale getirmek için sizlere bir kaç örnek verebilirim. Şimdi bazı fotoğraflara tekrar bakmakta fayda görüyorum. Onun için fotoğrafın eksik parçalarını bulup bunları yanyana getirdiğimizde asıl o zaman bunların gerçek niyetlerini öğrenmiş oluruz.

Bakınız sadece Almanya’da 2012’den bu yana camilere tam 78 saldırı yapılmış. Avrupa geneli bir yılda 356 cami saldırıya uğramış. Daha vahimi ise ABD başkanı Donald Trump’ın kararı ile İran, Irak, Somali, Suriye, Libya, Sudan ve Yemen’den ABD ye girişler yasaklandı. Tüm bu saldırıların bir amacı var o da, ABD ve Avrupa’daki Müslüman nüfuzunu kontrol altına almak ve onların üzerindeki baskıları artırmaktır. Avrupa ve ABD yönetimi batıya entegre olmuş, her haliyle batının değerlerini önemsemiş yabancıların geri dönüşünü istemiyor.

Dolayısıyla Avrupa’ya entegre olmayan ve dünya görüşü onlardan farklı olan insanları kısacası kendi ülkelerinde görmek istemiyorlar. Ve bu kesimi ülkelerine geri göndermek için tüm oyun ve desiselerini deneyecekler.  Şimdiye kadar cami ve mescitlere yapılan saldırı sonuç vermeyince ikinci aşama olarak Müslümanların namaz saatin de camide oldukları bir saatte katil elinde otomatik silahıyla caminin içine giriyor ve rastgele insanların üzerlerine mermi yağdırıyor.

Bir taraftan yaptığı saldırı anını canlı olarak sosyal medya üzerinden tüm dünyaya servis ederken bir taraftan da tüm dünya Müslümanlarına tehditler yağdırıyor. Aldığımız duyumlara göre Avrupa’nın birçok ülkesinin güvenlik güçleri güvenlik maksadıyla camilerin önünde nöbet tutmaya başladılar.

Tabi ki Yeni Zelanda’da yaşanan bu feci olay insanlarda tedirginlik ve korkuya sebebiyet veriyor. Aslında bu eylemin mesajı tüm Müslümanlaradır. Katil bu eylemiyle beraber çok açık bir şekilde kendi mesajını yani manifestosunu yayınlıyor. Bu eylemiyle şunu demek istiyor. Bakınız aslında bizim sizinle olan düşmanlığımız ta Kalu Bela dan, Adem’in çocukları Habil ile Kabil’den, Musa ile Firavundan, İbrahim ile Nemrut’tan bu yana devam etmektedir. Evet bu mesajı veren her ne kadar bir canide olsa söylediği söz doğru bir sözdür. Hak ile batıl savaşı ebedidir ve bu mücadele ebediyete kadar sürecek bir mücadeledir. Zannetmeyin ki bu olay ne ilk ne de son olacaktır. Nede bireysel bir eylemdir. Şayet bu şekilde düşünecek olursak gelecekte yaşanabilecek birçok olayında şahidi oluruz. Batı alemi şunu iddia ediyordu. Terörün kaynağı İslam ve Müslümanlardır. Ancak bu caninin yapmış olduğu bu vahşet onların bu sözlerini yalanlamış oldu. Ve terörün dine, millete ve ırka bakmaksızın tek bir amaca hizmet ettiğinin ispatladı. O da insanlığa zarar vermektir. Görülüyor ki bu eylemi planlayan kişi veya kişiler bu plan üzerinde yeterince çalışılmış, kafa yormuşlar.

Sizce bu planın arkasında kimler var…