Reklamı Geç
Advert

Bir Şehit Yükseldi 17 Ocak’ta Rabbil Aleme

Bugün takvim sayfaları 17 Ocağı gösteriyor.

Tarihin kirli raflarından bir sayfa ve zalim, gaddar günlerinden bir gün: 17 Ocak !

Çok şükür Rabbe iman etmişiz, Kelime-i Şehadet getiren bir ümmet olduğumuz için, tabi ki de takvim sayfaları bizi yazacak çünkü  Habilden bu yana bu hep böyle süregelmiştir ve sürecektir de...

Bu zaten küfür ehli ile iman ehlinin bir savaşıdır, bir geleneğidir. Küfür ehli küfrünü, iman ehli imanını savunacaktır. Habiller, Saidler, Yasinler ve Can Hüseyin Veliler hep imanı savunmuşlardır. Öte yandan Kabiller, Nemrutlar, Firavunlar gibi küfür ehli olanlarda küfrü savunmuşlardır.

17 Ocak bir şehadeti yazdı, hunharca yapılan bir saldırıyı yazdı, İstanbul Beykozda bir şehidi yazdı, Rabbi Aleme Yükselen Bir Şühedayı Yazdı”, Takvim sayfaları o narin bedene Tespih taneleri gibi dizilen kurşunları yazdı.

Bu böyle süregelmiştir hakkıyla iman etmişsek, bunlar olan şeylerdir. Rabbimiz demiyor mu: Canlarını ve mallarını cennet karşılığında satanlar(TEVBE-111) İşte bizimkisi de bir alış-veriş ama öyle bir alış-veriş ki hiç zararı olmayan bir alış-veriş.

Biz iman ettik! Varsın Habil gibi kardeş taşıyla, varsın Yasin gibi başımız ezilsin vücudumuz yakılsın, varsın Hüseyin Can Veli gibi otuz üç kurşun tespih taneleri gibi bedenimize dizilsin. Biz bunun peşine hiç düşmeyiz işte Hüseyin Can da canı cananı  Rabbine satanlardandı. 17 Ocakta İstanbul Beykozda taşı toprağı altın- dedikleri şehirde...

17 Ocakta Bir şehit yükseldi Rabbe tam otuz üç kurşunla...

Hatırlıyor musun Hüseyin Can? Sen: Bu dava çok büyüktür, en iyilerimizi feda etmek gerekir demiştin. Biz de bunu Rabbimize söylüyoruz: Rabbim! Senin davan çok büyük olduğu için en iyilerimizden feda ettik Hüseyinleri, Selahaddinleri,  Yasinleri feda ettik ve daha niceleri feda ediyoruz.

Allah Şehadetini kabul etsin EY REHBER...

Müminlerden bazıları şehit oldu, bazıları da beklemekte( AHZÂB-23 )

 

Ahmet DAYAN (KARACADAĞ)

foto
Yazar: Sizden Gelenler
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal