Muhtarlar sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıyı kınadı


Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş ve dernek üyesi muhtarlar, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yaptıkları açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik şiddete "hayır" dedi.

post

 Adıyaman    24.09.2020 17:36:46    Bu İçerik 63 kez görüntülendi.


Ankara'da sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen şiddeti kınamak için Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan muhtarlar, sağlık çalışanlarının yanında yer aldıklarını ve her türlü şiddete karşı olduklarını belirtti.

Açıklamayı yapan Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş, "Muhtarlar olarak Ankara'da sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddeti kınıyoruz. Sağlık çalışanlarımız yaklaşık 8 aydan beri çocuklarından, eşlerinden, evlerinden ayrı kalıp bu pandemi sürecinde gece-gündüz demeden çalışmaktalar. Bu şekilde çalışanlara karşı şiddet uygulamak mümkün olmamalıdır. Sağlık çalışanlarına, kadına, yaşlıya, çocuğa şiddeti kınıyoruz." dedi.


Sağlık çalışanlarına daha saygılı davranılması gerektiğini ifade eden Taş, "Ülkemizin bir an önce gerçek anlamda toparlanması, sağlık çalışanlarına sahip çıkması; gerek maddi gerek çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerekiyor. Başın ağrıdığında, bir yerin incindiğinde doktora geliyorsun. Ama 'Doktoru da döveceğim' diyorsan, yok böyle bir dünya! Bundan dolayı sağlık çalışanlarına saygı duyacaksın, çünkü onlar bizim evlatlarımız, onlara nasıl sahip çıkmayalım?" ifadelerini kulandı. (İLKHA)

https://ilkha.com/guncel/muhtarlar-saglik-calisanlarina-yonelik-yapilan-saldiriyi-kinadi-138325