Adıyaman'da 97 ev daha karantinaya alındı


Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar ile Coronavirus nedeniyle 97 ev daha karantinaya alınırken, eylül ayı içerisinde karantinaya alınan hane sayısı bin 233 yükseldi.

post

 Adıyaman    21.09.2020 16:36:58    Bu İçerik 57 kez görüntülendi.


Her geçen gün birçok evin daha karantinaya alındığı Adıyaman'da, testi pozitif çıkanların sayısında artış yaşanırken, hastanelerdeki doluluk oranı da gittikçe yükseliyor.

Konuya ilişkin olarak Valilikten yapılan açıklamada, Coronavirus salgınının görüldüğü andan itibaren; salgının, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının, bulaşın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararının alınarak uygulamaya geçirildiği ifade edildi.

Açıklamada, belirtilen çerçevede hassasiyetin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması gerektiği, konu hakkında gerekli hassasiyet göstermeyenlere ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezasının uygulanacağı belirtildi. (İLKHA) 

https://ilkha.com/guncel/adiyaman-da-97-ev-daha-karantinaya-alindi-137968