Adıyaman'da 135 ev daha Covid-19 nedeniyle karantinaya alındı


Adıyaman'da bazı mahalle ve köylerdeki 135 ikamet yeri, Covid- 19 nedeniyle karantinaya alınırken çarşı ve pazarlardaki rahatlıksa dikkatlerden kaçmıyor.

post

 Adıyaman    07.09.2020 15:35:47    Bu İçerik 29 kez görüntülendi.


Adıyaman'da artan Covid-19 vaka sayısı, beraberinde bazı yeni önlemlerin alınmasını da gerekli kılmaya devam ederken İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar ile Adıyaman'da 135 ev daha karantinaya alındı.

Düğün, taziye ve toplu törenlere getirilen kısıtlamalarla birlikte Adıyaman'da karantinaya alma işlemi devam ediyor. Son bir ay içerisinde karantinaya alınan yüzlerce haneye her gün yenileri eklenmeye devam ediyor.

Valilikten yapılan açıklamada, Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gündemdeki konuları görüşerek şu kararları aldığı belirtildi:

"Coronavirus salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun önerileri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının/ bulaşın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

Belirtilen çerçevede hassasiyetin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması gerektiği, konu hakkında gerekli hassasiyet göstermeyenlere ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacağı belirtildi." (İLKHA)

https://ilkha.com/guncel/adiyaman-da-135-ev-daha-covid-19-nedeniyle-karantinaya-alindi-136650