Adıyaman’da "Milli İstihdam Seferberliği" başladı


Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde yürütülen Milli İstihdam Seferberliği Toplantısı Vali Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleştirildi.

post

 Adıyaman    26.03.2019 11:00:30    Bu İçerik 289 kez görüntülendi.


İstihdam Seferberliği faaliyetlerinin Adıyaman’da etkin ve hızlı bir şekilde hayata geçmesi ve projenin yol haritasını belirlemek üzere Vali Aykut Pekmez Başkanlığında ATSO Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Ticaret Borsası Meclis Başkanı İşadamı Abdullah Tutak, İŞKUR İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, SGK İl Müdürü Fuat Tekin, STK Başkanları, Sanayici ve İşadamları ile esnaflar katıldı.  

Toplantıda İŞKUR İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, işverenlere yönelik İŞKUR destekleri ile ilgili bir sunum yaparken, SGK İl Müdürü Fuat Tekin’de SGK Teşvikleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Milli İstihdam Seferberliği"nin başladığı günden bu yana Türkiye genelinde 1 milyon 250 bin kişinin istihdam edildiğini kaydetti. 

Milli İstihdam Seferberliği projesinin önemine değinen Vali Aykut Pekmez ise, “Öncelikle üretimimizi artırmalıyız. Üretimimizi ne kadar artırırsak ülkemizdeki ekonomik güç ve refah seviyesi de aynı oranda artmış olacak. Malumunuz olduğu üzere 21 Ocak’ta TOBB Ekonomi Şurasında Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Milli İstihdam Seferberliği başlatıldı. 'Burası Adıyaman Burada İş Var' başlığı altında proje ile ilgili İŞKUR ve SGK İl Müdürlerimiz sunumlarını yaptılar. Projede yer alan ve Adıyaman için konulan 15 Bin kişilik istihdam hedefini yakalamaktan ziyade önemli olan bu imkanlardan maksimum faydalanmaktır. Bu, esnaf ve sanayicilerimiz için önemli bir fırsattır. Bugün bu toplantı ile amacımız, bu projeyi siz değerli esnaf ve sanayicilerimizle istişare ederek eksiklikleri gözden geçirmektir. Bu projenin amacına ulaşması için bizlere ne düşüyorsa yapmaya hazırız. İnsanlarımıza iş ve aş verilerek sanayimizin çarklarının dönmesini sağlamak gerçekten çok önemlidir. Ülkemize karşı yapılan ekonomik dayatmalara karşı her alanda güçlü olmamız gerekiyor. Bunun da yolu üretimden geçiyor. İnşallah bu teşvikler sayesinde hem Adıyaman’ımızda hem de ülkemizde istihdam noktasında yaşadığımız sıkıntıyı gidermiş oluruz." dedi.

Vali Aykut Pekmez Başkanlığındaki Milli İstihdam Seferberliği Toplantısı, karşılıklı görüş alışverişinin yapılmasıyla sona erdi. (Cemil Özdaş -İLKHA)
Kaynak: https://ilkha.com/haber/93923/adiyamanda-milli-istihdam-seferberligi-basladi