Adıyaman'da 27 ev daha karantinaya alındı


​Adıyaman'da artan Covid-19 vaka sayısı, beraberinde bazı yeni önlemlerin hayata geçirilmesine neden olurken 27 ev daha karantinaya alındı.

post

 Adıyaman    29.08.2020 14:15:18    Bu İçerik 34844 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Düğün, taziye ve toplu törenlere getirilen kısıtlamalarla birlikte Adıyaman'da karantinaya alma işlemi devam ediyor. Son bir ay içerisinde karantinaya alınan yüzlerce haneye her gün yenileri eklenmeye devam ediyor.

Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar gereği 27 ev daha karantinaya alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Mahmut Çuhadar Başkanlığında gündemdeki konuların görüşülerek şu kararların alındığı belirtildi:

"Coronavirus salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun önerileri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının, bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının, bulaşın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

Konu hakkında gerekli hassasiyeti göstermeyenlerin, uygulamada belirtildiği çerçevede hassasiyetin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması gerektiği ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacağı belirtildi. (İLKHA)

https://ilkha.com/guncel/adiyaman-da-27-ev-daha-karantinaya-alindi-135661