Gaziantep Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık çalışanı darp edildi


Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde bir sağlık çalışanını darp edilmesi ile ilgili hastane başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin, bir açıklama yaptı.

post

 Adıyaman    06.08.2020 14:48:11    Bu İçerik 858 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Endoskopi Ünitesinde görev yapmakta olan sağlık personellerine şiddet uygulandığını belirten Zengin, "Darp edilen sağlık çalışanı, Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle tedavi görmüştür. Tedavisinin bitmesiyle test sonucu negatif olur olmaz görevine hemen dönmüştür. Fakat buna karşılık şiddete maruz kalması bizi derinden yaralamıştır." dedi.

Söz konusu saldırıyı kınadığını, bu tip davranışlar sergileyen kişilerin çalışma heveslerini kıramayacağını belirten Zengin, "Sağlık personeli, darp cebir raporu almasına rağmen olaydan hemen sonra tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz." şeklinde konuştu.

Toplumun çoğunluğunun böyle şiddet olaylarına nefret gözüyle baktığını kaydeden Zengin, şu ifadeleri kullandı:

"Ancak beklentimiz, sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırmasıdır. Sağlık ordusu, en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşta omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." (İLKHA)
 

https://ilkha.com/guncel/gaziantep-universitesi-hastanesi-nde-saglik-calisani-darp-edildi-133556