Adıyaman'da 15 Temmuz resim sergisi açıldı


Adıyaman Üniversitesi tarafından 15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından kalkışılan darbe ve ihanet resmedildi.

post

 Adıyaman    13.07.2020 17:20:49    Bu İçerik 33 kez görüntülendi.


ADYÜ Hısn-ı Mansur Camii avlusunda gerçekleştirilen serginin açılış törenine Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, fakülte dekanları, enstitü ve yüksekokul müdürleri, üniversite akademik ve idari çalışanları ile davetliler katıldı.

FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi yaptığı darbe girişimi resimlerle anlatılmaya çalışıldı. Sergide ülke geneli ve Adıyaman’dan 15 Temmuz darbe girişimi sonrası objektiflere yansıyan 41 görüntü yer aldı.

Sergi açılışında konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgut, dört yıl önce 15 Temmuz gecesinde başlayan ve ertesi gün öğle saatlerine kadar devam eden darbe girişimini hep birlikte yaşadıklarını ve hainlerin büyük suikastine karşı ülkesini böldürmek istemeyen vatanseverlerin cesaretine şahit olunduklarını söyledi.

Turgut, "Bugün burada açılan sergi ile milletimizdeki birlik ve beraberlik ruhunu gözler önüne sermek istedik. 15 Temmuz darbe girişimi ne kadar alçaksa, o darbeyi durdurmak için harekete geçen milli şuur ve direniş de en az o kadar yüce ve asildir. Bu fotoğraf sergisiyle o gecede yaşananları vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak istedik, hainlerin hainlikleri unutulmamalı, unutturulmamalı. Bütün vatandaşlarımız Hısn-ı Mansur Camiimizdeki sergimizi cuma gününe kadar ziyaret edebilirler. Allah milletimize bir daha böylesi bir olayı yaşatmasın." dedi.(İLKHA)

https://ilkha.com/15-temmuz/adiyaman-da-15-temmuz-resim-sergisi-acildi-131472