Siyonist işgalci rejimden bir Türkiye tahammülsüzlüğü daha


2015 yılında TİKA tarafından çevre düzenlemesi ve restorasyonu yapılan Yusufiyye Mezarlığı duvarındaki Türkçe kitabe kırılarak yerinden söküldü.

post

 Adıyaman    24.06.2020 13:53:22    Bu İçerik 21 kez görüntülendi.


Konuya ilişkin siyonist işgalci rejim tarafından bir açıklama yapılmazken yaşanan olay Türkiye’ye tahammülsüzlüğün son örneği olarak değerlendirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Uluslararası Minber-i Aksâ Derneği Başkanı Abdullah Cahit Dinç, “Kudüs bir Osmanlı şehridir. Kudüs halkı da Filistin halkı içerisinde hiç bir ülke vatandaşı olmayan dolayısı ile hala Osmanlı vatandaşı olan tek halktır. İşgalci siyonist ecdadımızın kadim Kudüs’teki eserlerini daima silmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştır. Kudüs halkı da onlara göre bir Osmanlı mirasıdır. Kudüs halkını da yaptıkları baskı ve zulümlerle sürekli yıldırmak istemişler ve bunda da başarılı olamamışlardır. Bugün Yusufiyye Mezarlığındaki kitabenin kırılması da içlerindeki Türkiye korkusunun ne kadar büyük ve ne kadar taze olduğunun bir göstergesidir. Kendilerini içlerindeki korkuyu daima taze tuttukları için tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

https://ilkha.com/guncel/siyonist-isgalci-rejimden-bir-turkiye-tahammulsuzlugu-daha-129554