Reklamı Geç
Advert
'Bilim, Adıyaman'da Gerçek Yaşamla Buluşuyor'
TÜBİTAK Bilim Şenliği kapsamında düzenlenen etkinliklerde bu yıl Adıyaman Güneydoğu Anadolu bölgesinde 'Bilim, Adıyaman'da Gerçek Yaşamla Buluşuyor' projesiyle kabul edilen tek il oldu.
'Bilim, Adıyaman'da Gerçek Yaşamla Buluşuyor'

4007 Bilim Şenliğinde bu yıl kabul edilen 50 proje, 32 farklı ilde gerçekleştirilecek. Katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını, bilim ve teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını hedefleyen projede, bu yıl 32 ildeki okullar etkinlik yapacak.

Projeye ilişkin bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz "2018/2 çağrı döneminde ülke çapında desteklenen proje sayısı 50'dir. Bu projeler arasında Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğünün 218B335 numaralı 'Bilim, Adıyaman'da Gerçek Yaşamla Buluşuyor' adlı 4007 Bilim Şenliği projesi kabul edilmiştir. Proje kapsamında etkileşimli atölye çalışmaları, uzman akademisyenler tarafından panel, gösteri deneyleri, gökyüzü gözlemleri gibi şenlik çerçevesinde toplumda bilim farkındalığı kazandıracak etkinlikler yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Alagöz, daha sonra,  50 proje ile 32 farklı ilde gerçekleşecek olan projeler hakkında, "Projeye 16'sı Milli Eğitim Müdürlüğü, 12'si Bilim ve Sanat Merkezleri, 5'i üniversite, 6'sı lise, 3'ü belediye, 2'si Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve 1'i Başhekimlik olmak üzere 50 proje şenliğe katılacaktır. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına kabul edilen projemiz Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bu yıl tek kabul edilen proje olma özelliğine sahiptir. 28-29 Eylül 2019'da yapılacak olan 'Bilim, Adıyaman'da Gerçek Yaşama Buluşuyor' adlı TÜBİTAK 4007 projemize tüm öğrencilerimiz ve halkımız davetlidir." dedi. (Cemil Özdaş -İLKHA) 

Mobil internet paylaşımına gelecek ek ücrete tepki

Kategori: Bilim Teknoloji
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-