Reklamı Geç
Advert
Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı güven tazeledi
​Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut başkan Ali Deniz güven tazeledi.
Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı güven tazeledi

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu Adıyaman Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı. Genel kurulda Şube Başkanı Ali Deniz güven tazeledi.

Önceki yönetim kurulunda yapılan 4 değişiklikle yola devam edecek olan Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Deniz, genel kurulda yaptığı konuşmada, “6 bin300 üyesiyle ilimizde barışın ve huzurun mayası, birlik beraberliğin ve kardeşliğin teminatıyız. Eğitim-Bir-Sen olarak. Sendikacılığı, köhne zihniyetlerin sopası, korsan gemilerin limanı, devletin ileri karakolu olmaktan çıkaran kadroyuz, Milletin arabası, esnafın camı, kaldırımın taşıyla sorunu olan, vandalistçe yaklaşımlardan sendikacılığı kurtaran kitleyiz biz. Sendikal mücadeleyi, bir sınıf ya da çıkar çatışması değil, adalet, hakikat ve erdem arayışı olarak görenleriz.” ifadelerini kullandı.

“Meselelere ihtirasla değil, ihtiyatla yaklaşıyoruz”

Ülke içerisinde gelişen olaylar karşısında ihtiyatlı davrandıklarını dile getiren Deniz, “Millete tuzak kuranlara karşı dalgakıranlığa devam etmemiz gerektiğinin, emek, ekmek ve özgürlük için; sosyal adaletin sağlanması, milli gelirin adil bir şekilde dağıtılması, eğitim çalışanlarının açlık ve yoksulluk sınırı arasında yaşamaktan kurtulması gerektiğinin bilincindeyiz.” dedi.

"Eğitim-Bir-Sen olarak bizler; sorunlu değil, her zaman sorumlu davranan bir sendikayız." diyen Deniz, "Meselelere ihtirasla değil, ihtiyatla yaklaşıyoruz. Bu dönem; eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerin arttığı, sosyal sorumluluk projelerinin yoğunlaştığı, üye kalmanın gereklerinin yerine getirildiği, üye kalma bilincine yatırım yapıldığı yeni bir dönem olsun istiyoruz. Onun için bu yeni dönemimizde; içimize ve işimize olmak üzere, iki önemli yolculuğa çıkacağız. İçimize yolculukla; teşkilatımızın yeni dönemde tahkim edilmesi, değişen kadroların güçlendirilmesi ve sendikal anlamda aidiyetin ve doygunluk oranın arttırılması için, teşkilatın içine yönelecek, eğitim paketleriyle, eğitim programlarıyla; teşkilatımızın çekirdeğini çelikleştireceğiz." şeklinde konuştu.

“Medeniyet değerlerimizi kuşanan bir gençliğin yetişmesi için, var gücümüzle çalışacağız”

Çalışmalarında gençlerin daha aktif ve erdemli bir hale gelmesi için gerekli çalışmaları yapacakları söyleyen Deniz, "İşimize yolculuk derken; hizmet ürettiğimiz, emek ortaya koyduğumuz kurumlara ilişkin; ana arterler kadar, kılcal damarlara da yönelecek, oralara ilişkin nitelikli bakışlar ortaya koyarak; raporlarla, araştırmalarla milli eğitimin ve hizmet ürettiğimiz eğitim kurumlarımızın, bir adım önünde gidecek ve onları buna zorlayacağız. Yine bu dönemimizde ayrıca; erdemli bir neslin yetişmesi için, çalışmalarımızı arttıracak, gençliğe yönelik çalışmalara, daha da ağırlık vereceğiz. Genç Memur-Sen’imizi daha da aktifleştirerek, medeniyet değerlerimizi kuşanan bir gençliğin yetişmesi için, var gücümüzle çalışacağız. Üreterek ve eğiterek teşkilatımızı daha donanımlı, daha mücadeleci ve daha kararlı hâle getirmek için bu faaliyetlerimizi sürdürmenin gayreti içinde olacağız." ifadelerini kullandı. (Cemil Özdaş - İLKHA) 


Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-