Reklamı Geç
Advert
Vali Pekmez göreve başladı
Cumhurbaşkanlığının 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Kararnamesi ile ‘Vali’ olarak Adıyaman’a atanan Aykut Pekmez 05 Kasım 2018 Pazartesi günü göreve başladı.
Vali Pekmez göreve başladı

Cumhurbaşkanlığının Valiler Kararnamesi ile göreve başlayan Vali Pekmez’i, Valilik bahçesinde il ve ilçe kurum müdürleri karşıladı.

Vali Pekmez makamında basına yaptığı açıklamada, “Kadim medeniyetler şehri, kutlu sahabenin diyarı, eşsiz hoşgörü kenti ve birlikte yaşama mefkûresinin dirlikte ve kardeşlikte olduğunun en güzel örneklerinin yaşandığı Adıyaman ilimize vali olarak hizmet edecek olmanın onur ve mutluluğunu yaşarken aynı zamanda bu şerefli görevin ağır sorumluluğunun da farkında olduğumu ifade etmek isterim.  Adıyaman’daki görevimiz süresince de bizlere düşen ilk ve en önemli görev kuşkusuz ki binlerce yıllık kültürün harmanladığı, Güneydoğu Anadolu Bölgemizin bu şirin ve önemli kentine hizmeti ibadet sayarak  'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' ilkesiyle ilimizin, başta yatırım potansiyeli olmak üzere sahip olduğu tüm zenginliklerini en iyi şekilde değerlendirmek, halkımızın refah, huzur, mutluluk ve güvenliğini pekiştirmek olacaktır. Bu hedeflere ulaşmak için mesai arkadaşlarımla birlikte, üstün görev anlayışı içinde en doğru, akılcı, etkin ve verimli bir şekilde, mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet etme azmi ve gayreti içinde olacağımızın bilinmesini isterim.” İfadelerini kullandı.

“Çalışmalarımızda şeffaf olacağız”

Nasıl bir çalışma yürüteceğini ifade eden Pekmez, “Bu itibarla, bütün çalışmalarımızı hukukun üstünlüğünü, insan şeref ve haysiyetini, ortak aklı ve toplumun sağduyusunu esas alan insan odaklı, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, adalet, tarafsızlık, ulaşılabilirlik, çoğulculuk, katılımcılık, yenilikçilik, denetime açıklık, şeffaflık, sivil katılım ilkelerini benimseyen ve özgürlük, güvenlik arasındaki hassas dengenin gözetilmesini temel alan ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışı içinde, aralıksız bir şekilde yürüteceğiz. Bu çerçevede, Mezopotamya’nın bereketli topraklarına sahip Adıyaman ilimizin her yönden daha kalkınmış, gelişmiş, refah düzeyi yüksek ve insanların esenlik içerisinde yaşamak isteyeceği bir şehir haline gelebilmesi hedefi için tüm mesai arkadaşlarımla idealist bir ekip ruhu, el ve gönül birliği ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu çalışmalarımız sırasında, siz değerli hemşehrilerim başta olmak üzere tüm siyasi parti temsilcilerimizin, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının, oda ve meslek kuruluşlarının, toplumun diğer bütün kesimlerinin ve kamuoyu adına denetim ve bilgilendirme görevi üstlenen saygıdeğer basın mensuplarımızın son derece hayati önemi haiz desteklerini, katkılarını, tecrübe ve bilgilerini esirgemeyeceklerine yürekten inanıyorum.” dedi. (Cemil Özdaş - İLKHA)

Kategori: Adıyaman
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-