Reklamı Geç
Advert
Hayırsever vatandaştan 4 derslikli köy okulu
Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Burunçayır köyüne yapılacak 4 derslikli okul binasının protokolü, Vali Nurullah Naci Kalkancı ve hayırsever Ateş Şendil arasında imzalandı.
Hayırsever vatandaştan 4 derslikli köy okulu

Hayırsever Ateş Şendil tarafından Burunçayır köyüne 4 derslikli olarak inşa edilip 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmete sunulacak olan okulda, fen Laboratuvarı, müzik dersliği, resim dersliği, idare odası ve hizmetli odası bulunacak.

Çocuklara yeni bir bilim ve irfan yuvası kazandırmak için Burunçayır köyünde yapacakları 4 derslikli okul için hayırsever Ateş Şendil'e teşekkür eden Vali Nurullah Naci Kalkancı, "Bu örnek kararlarından dolayı hayırseverimizi kutluyorum. Eğitime ve insana yapılan her yatırımı geleceğe yapılan önemli bir yatırım olarak görüyoruz. Devlet olarak eğitime çok ciddi yatırımlar yapıyoruz ama devletimizin yetişemediği alanlarda Ateş Bey gibi hayırseverlerimizin katkıları çok anlam ifade etmektedir. Bu tür desteklerle eğitim ve öğretimin kalitesi de yükselecektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara daha iyi bir şekilde hazırlama ve daha güvenli bir gelecek oluşturma adına Ateş beyin yaptıracağı okulun açılışını da inşallah hep birlikte yaparız. Eğitime verdikleri desteklerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. " dedi.

Yapılacak okulun hayırlı olması temennisinde bulunularak, Vali Nurullah Naci Kalkancı ve hayırsever Ateş Şendil arasında okulun protokolü imzalandı. (İLKHA)

 

Yemekten zehirlenen öğrenciler! Yemek zorundaydık

Yemekten zehirlenen öğrenciler! Yemek zorundaydık

Kategori: Adıyaman
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-