Reklamı Geç
Advert
İşgalci israil'e arka çıkmak ikiyüzlülüktür
Balfour Deklarasyonunun 100'üncü yılı münasebetiyle açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı, Siyonist işgalcilere arka çıkmanın ikiyüzlülük olduğunu söyledi.
İşgalci israil'e arka çıkmak ikiyüzlülüktür

Balfour Deklarasyonunun 100'üncü yılı münasebetiyle dernek binasında basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, Balfour Deklarasyonunun İngiltere'nin utanç vesikası olduğunu söyledi.

Beyazkaya, "Birinci Dünya Savaşı kim ne derse desin bir emperyalist paylaşım savaşıdır. Bugün demokrasi, insan hakları ve özgürlük kelimelerini dillerinden düşürmeyen İngiltere ve Fransa başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesi yağma ve talandan aldıkları payı artırmak için savaş teknolojileri ile birer işgalci olarak topraklarımıza gelmişlerdir. 1492 coğrafi keşiflerle birlikte önce Amerika'yı, ardından Afrika, Avustralya ve Asya Pasifik'i yağmalayan sömürgeciler gözlerini en son İslam coğrafyasının kalbine, bugün adına Ortadoğu denilen topraklara dikmişlerdir."

Dünyada para trafiğine ve finans sistemine yön veren ırkçı emperyalizm en başta İngiltere'yi kendi hesabına kullandığına değinen Beyazkaya, "Dünyada para trafiğine ve finans sistemine yön veren ırkçı emperyalizm en başta İngiltere hükümetini kendi hesabına kullanmaya başlamıştır. Irkçı emperyalizmin yani Siyonizm'in etkisinden kalan İngiltere Savaş Kabinesi, Filistin topraklarını Siyonistlere açma kararı almıştır." dedi.

İngiltere Savaş Kabinesi'nde bakan olan Arthur James Balfour'un Rothschild'e yazdığı mektuba değinen Beyazkaya şöyle devam etti:

"2 Kasım 1917'de İngiltere Savaş Kabinesi'nde bakan olan Arthur James Balfour, ırkçı emperyalizmin önde gelen isimlerinden Rothschild'e bir mektup yazmıştır. Balfour, Rothschild'de yazdığı mektupta, 'Majestelerinin Hükümeti, Filistin'de Yahudiler için bir ulusal yurt kurulmasını uygun karşılamaktadır ve bu hedefin gerçekleştirilmesini kolaylaştırmak için elinden geleni yapacaktır.' demiştir. Bu deklarasyon ve akabinde İngiltere'nin Filistin topraklarındaki işgali, hiç şüphesiz Müslüman Filistin topraklarında Siyonist israil'in kurulmasına temel teşkil etmiştir. İşgal altındaki Filistin toprakları, İngiliz Manda Yönetimi'nin teşvikiyle Yahudi yerleşimine açıldı. 1922 yılında Filistin'deki Yahudi nüfusu 83 binden 467 bine çıktı. Yahudilerin elindeki arazi de 60 bin hektardan 155 bin hektara ulaştı."

Filistin halkının İşgalci Siyonistleri kendi topraklarında istemediğine değinen Beyazkaya "Filistin halkı, kendi topraklarına Siyonist Yahudilerin yerleştirilmesini kabul etmedi. 1920, 1921 ve 1929 yıllarında 3 bu?yu?k direniş gösterdi. İngiltere bu direnişleri kanlı bir şekilde bastırdı. İkinci Dünya Savaşı'nın bitiminde İngiltere 15 Mayıs 1948'de Filistin topraklarından çekilirken, bir gün önce 14 Mayıs 1948'de Siyonist Yahudiler, İngiltere'nin yardımıyla işgal ettikleri Filistin topraklarında israil adında bir devlet kurduklarını ilan etmişlerdir." ifadelerini kullandı.

Siyonist işgalcilerin insanlığın baş belası olduğunu ifade eden Beyazkaya, "Hangi inançtan ya da ırktan olursa olsun kalbinde zerrece merhamet olan herkes, aklıselim sahibi olan herkes Siyonist israil'in insanlığın baş belası olduğunun farkındadır. Aynı şekilde, Birleşik Krallık'ta yaşayan ve Siyonist sermayeyle çıkar ilişkisi olmayan hemen hemen herkes israil'in bir terör örgütü gibi davrandığının farkındadır. Bir hükümete, hem insan haklarından, özgürlüklerden ve demokrasinden bahsedip hem de işgalci israil'e arka çıkmak ikiyüzlülük olarak yeter."

İngiltere'nin bu deklarasyondan ötürü öncelikle başta Filistin halkı olmak üzere bütün Ortadoğu halklarından ve bütün insanlıktan özür dilemesi gerektiğine vurgu yapan Beyazkaya daha sonra şöyle devam etti:

"Bugün 2 Kasım 2017. Balfour Deklarasyonu'nun 100. Yıldönümü. Bu deklarasyon İngiltere'nin utanç vesikasıdır. İngiltere bu deklarasyondan ötürü öncelikle başta Filistin halkı olmak üzere bütün Ortadoğu halklarından ve bütün insanlıktan özür dilemelidir. Siyonist israil'in bölgeye adım adım yerleşmesine yardımcı olan, dolayısıyla israil'in döktüğü kana ortak olan ve Filistinlileri kendi topraklarında adeta sığınmacı pozisyonuna düşüren ve birçok Filistinlinin o toprakları terk etmesinde başrolü oynayan İngiltere, bu sorumluluğun manevi bedelini ödeyemeyecektir ancak mutlaka bunun maddi bedelini ödemelidir. Filistin halkına yıkımın bedelini tazminat olarak vermelidir."

Filistin halkının haklı mücadelesine destek verilmesi gerektiğine ve Filistin devletini tanınmasının önemine değinen Beyazkaya, "Diğer taraftan işgalci israil'i tanımanın bölgede çatışma ve kaosu durdurmadığı, kan ve gözyaşını dindirmediği aşikârdır. İngiltere, 100 yıl önce yaptığı bu büyük yanlıştan dönmek istiyorsa Filistin halkının haklı mücadelesine destek vermeli, Filistin devletini tanımalı, israil'in işgal ettiği tüm topraklardan çekilmesini beyan etmelidir. İşgalci israil'in Filistin halkının topraklarındaki varlığı bir problemdir. Filistin halkının yaşadığı dram demokrasi, insan hakları ve özgürlüklerden bahseden İngiltere'nin sorumluluğudur. Filistin sorunu çözülmeden bu coğrafyaya barış gelmez. Filistin halkı özgürlüğüne kavuşmadan bu coğrafyaya barış gelmez. Filistin halkı topraklarına kavuşmadan bu coğrafyaya barış gelmez."

Beyazkaya son olarak şunları kaydetti:

"Biz bugün İngiltere Büyükelçiliğinin (konsolosluğunun) önündeyiz. Çünkü Balfour Deklarasyonu'nun 100. Yılında İngiltere bu utanç vesikasının yükünü omuzlarından atmalıdır.

Biz bugün İngiltere Büyükelçiliğinin (konsolosluğunun) önündeyiz. Çünkü tüm insanlığa baş belası olan Siyonist israil'e hamilik yapan İngiltere'dir.

Biz bugün İngiltere Büyükelçiliğinin (konsolosluğunun) önündeyiz. Çünkü Filistin halkının topraklarının gasp edilmesinin hesabını önce İngiltere vermelidir.

Biz bugün buradayız. Çünkü Filistin halkı yalnız değildir. Çünkü Kudüs yalnız değildir. İşgal ebediyen sürmeyecektir. Zulüm ebediyen sürmeyecektir. Zafer inananlarındır ve zafer yakıdır." (Cemil Özdaş- İLKHA) 

Hakkâri'de kaçak sigara ve eroin ele geçirildi

Hakkâri'de kaçak sigara ve eroin ele geçirildi

Hakkâri'de kaçak sigara ve eroin ele geçirildi

Kategori: Adıyaman
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-