Adıyaman’da atık pil toplama kampanyası


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Adıyaman Belediyesi ile tarafından Adıyaman’daki okullarda atık pil toplama kampanyası düzenlendi

post
 Adıyaman    14.03.2019 12:01:02    Bu İçerik 176 kez görüntülendi.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Adıyaman Belediyesi Lisanslı Pil İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (TAB Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Adıyaman Belediyesi ile tarafından Adıyaman’daki okullarda atık pil toplama kampanyası düzenlendi) arasında imzalanan protokol kapsamında il merkezinde ve ilçelerde bulunan İlk ve Ortaokullarda ödüllü atık pil toplama kampanyası düzenlendi.

 

Kampanyada en çok pil toplayan ilk üç okula Lisanslı Pil İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği tarafından ödüller dağıtıldı.

Konu ile ilgili bilgi veren projenin koordinatörlüğünü yürüten Çevre Mühendisi Bekir Yıldırım, 2018-2019 yılı ödüllü atık pil toplama kampanyası kapsamında dereceye giren Şehit Akif Güleş İmam Hatip Ortaokuluna hediye olarak tenisi masası verdiklerini söyledi. Spor malzemesi ödülünü kazanan ve ikinciliği elde eden okulun ise Cengiz Topel İlkokulu olduğunu dile getiren Yıldırım, üçüncülük ödülü olarak satranç eğitim setini kazanan okulun ise Birsen Esensoy İlkokulu olduğunu belirtti.

Dereceye giren okulların yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri ise uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu uygulama ile hem öğrencilerin atıklar konusunda bilinçlendirildiğini, hem de okulların ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi ve yetkililere teşekkür etti. (Adıyama Basın)

adıyaman,atık,pil