Umut Kervanından ihtiyaç sahibi ailelere yardım


Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde bulunan Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi ailelerin sıkıntılarının giderilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

post

 Adıyaman    09.01.2020 19:37:10    Bu İçerik 74 kez görüntülendi.


Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde bulunan Umut Kervanı, 24 ihtiyaç sahibi aileye gıda ve kırmızı et yardımında bulundu.

Umut Kervanı Kâhta Temsilcisi Mehmet Sivil, amaçlarının ihtiyaç sahibi aileler ve değişik nedenlerden dolayı mağdur olmuş insanların sıkıntılarına bir nebzede olsa çözüm bulabilmek olduğunu söyledi.

Hayırseverlerle ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü görevi kurmaya devam edeceklerini söyleyen Sivil, "Bizler İslam'ın kardeşlik esaslarını ve insanlığa bakış açısını toplumun her katmanına yaymak ve bu bağlamda ihtiyaç sahibi her insanın elinden tutmak istiyoruz. Dinimiz ihtiyaç sahibi olan insanların ırkına ve inancına bakmadan onlara sahip çıkmamamızı emrediyor. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed bu konuda, 'Yarım hurmayla da olsa sadaka veriniz.' buyuruyor." dedi.

Her ay düzenli olarak yardım ettikleri aileler olduğu gibi dönemsel yardımlar yaptıkları ailelerin de var olduğunu belirten Sivil, "Genelde ilimizde özelde ise ilçemizde işsizlik oranı çok fazla olduğundan halkımız fakirlikle mücadele ediyor. Bizler de bu konuda elimizden geldiği kadar fakirlikle mücadele anlamında vatandaşlarımızın sıkıntılarının giderilmesi için çalışmaya gayret ediyoruz. Özellikle soğuk kış günlerinde sıcak bir yemek pişmesini bekleyen ailelerimiz var. İşsizliğin ve fakirliğin getirdiği bazı sıkıntılar sadece o aileleri değil, toplumun da ifsat olmasına sebebiyet veren durumlar oluşabiliyor. Bundan dolayı hayırseverlerin ihtiyaç sahibi kardeşlerimizim elinden tutmasını ve daha güzel yarınlara umutla bakabilmesini sağlamak adına, onları da Umut Kervanı'nda umut olmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı. (Cemil Özdaş - İLKHA)

https://ilkha.com/guncel/umut-kervanindan-ihtiyac-sahibi-ailelere-yardim-112463