Adıyaman'ın tanıtılması için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor


Adıyaman Tanıtım Günleri için basınla bir araya gelen merkezi İstanbul’da bulunan Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED) Başkanı Hüseyin Sevinç, Adıyaman'ın tanıtımı için yeteri kadar destek alamadıklarını, bundan dolayı herkesin elini taşın alına koyması gerektiğini belirtti.

post
 Adıyaman    09.10.2019 14:53:07    Bu İçerik 73 kez görüntülendi.


TPAO'da basınla bir araya gelen dernek yöneticileri, Adıyaman'ın tanıtımı için yetkililerden ve diğer kurumlardan yeteri kadar destek almadıkları için istedikleri gibi bir tanıtım yapamadıklarını ifade ettiler.

Merkezi İstanbul’da bulunan Adıyaman Dernekler Federasyonunun (ADIFED)’in organizatörlüğünde 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da yapılacak tanıtım günleri için basından destek isteyen Sevinç, tek gayelerinin Adıyaman'ın tanıtımı olduğunu dile getirerek, "Adıyaman Tanıtım Günlerini düzenlemek, sadece İstanbul'daki vakıfların, derneklerin, federasyonların görevi olmamalıdır. Adıyaman kültürünü tanıtmak, Adıyaman turizmini Türkiye ve Dünya'ya tanıtmak için herkesin elinden geleni yapması gerekir. " dedi.

Tanıtımda medyanın önemli bir yerinin olduğunu dile getiren Sevinç, "Geçen sene İstanbul'da bu önemli toplantıyı iki STK olarak gerçekleştirdik. Adıyaman'daki bütün kurumlardan buna dair ciddi bir destek alamadık. Bütün eksikliklerimizle birlikte, tanıtım için elimizden geleni yaptık. Adıyaman olarak ilk üçe girdik. 600 bin katılımcı ziyaret etti stantlarımızı. Basın mensupları olmadan bu başarıyı elde edemezdik." ifadelerini kullandı. (Cemil Özdaş-İLKHA)
https://ilkha.com/guncel/adiyamanin-tanitimi-icin-ciddi-destek-alamadik

adiyamanin-tanitimi-icin-ciddi-destek-alamadik