Adıyaman Belediyesi'nden su abonesi uyarısı


Adıyaman Belediyesi su abonesi almadığı halde su kullanan vatandaşların 30 Eylül 2019 tarihine kadar veznelere kullandıkları su bedelini ödemleri halinde birinci tarifeden ödeme yapacaklarını duyurdu.

post
 Adıyaman    14.09.2019 00:37:39    Bu İçerik 231 kez görüntülendi.


Adıyaman Belediyesi Sayaç Okuma Şefi Mustafa Alkan, vatandaşların su borcuyla ilgili olarak meclis kararı aldıklarını belirtti.

Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için 2004 öncesine ait tapuları veya imar barışından yararlandıklarına dair yapı kullanım ruhsatıyla 30 Eylül 2019 tarihine kadar belediye binasına gelerek kullandıkları su miktarı üzerinden ödeme yapmaları halinde metreküpü birinci tarife olan 2,17 kuruştan ödeme yapabileceklerini söyledi.

Alkan 30 Eylül 2019 tarihine kadar ödeme yapmayan vatandaşların ise "İkinci tarife olan 4,19 kuruştan ödeme yapacaklardır. Vatandaşlarımızın fazla ödeme yapmaması için mutlaka 1 Ekim'den önce borçlarını ödemeleri gerekiyor. Ödeme yapıp abone almaları gereken vatandaşlarımız abone bedeli olarak sadece 105 lira ödeyeceklerdir." dedi. (Cemil Özdaş-İLKHA)
https://ilkha.com/guncel/adiyaman-belediyesinden-su-abonesi-uyarisi

adiyaman-belediyesinden-su-abonesi-uyarisi