"15 Temmuz bir dönüm noktasıdır"


15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında darbecileri direnirken hayatını kaybeden 250 kişi için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

post
 Adıyaman    15.07.2019 18:35:28    Bu İçerik 73 kez görüntülendi.


Şehitlik ziyareti, Yeni Pınar Camii'nde okunan mevlit ve ardından düzenlenen resim sergisine katılan Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, 15 Temmuz'un bir dönüm noktası olduğunu vurguladı.

15 Temmuz'un yıl dönümü münasebetiyle tüm yurtta olduğu gibi Adıyaman'da da çeşitli etkinliler düzenleniyor. Sabah saatlerinde mezarlık ziyaretiyle başlayan program 17 Temmuz sabah namazına kadar farkı etkinliklerle devam edecek.

15 Temmuz münasebetiyle Esentepe Anadolu Lisesi tarafından kurulan resim sergisini ziyaret eden Adıyaman Valisi Aykut Pekmez "Sabah Şehitlik ziyaretiyle başladık. 15 Temmuz tarihimizde önemli dönüm noktalarından biridir. Aziz milletimiz tarih boyunca vatan bayrak, ezan söz konusu olunca gözünü kırpmadan hayatını feda ettiğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiş oldu." dedi.

Ellerinde bayraktan başka bir şey olmayan insanların, uçaklara bombalara karşı direndiğini ifade eden Pekmez "15 Temmuz'u unutmamamız ve unutturmamamız gerekiyor. Bunu her zaman söylüyoruz. Bu sergilerde hem o günlerde yaşananları tekrar hatırlamamıza vesile oluyor. Allah bir daha 15 Temmuzları yaşatmasın" ifadelerini kullandı.

Resim sergisini ziyaret eden vatandaşlar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından kurulan stantta hatıra defterini imzaladı.(Cemil Özdaş - İLKHA)

Kaynak: https://ilkha.com/haber/100666/15-temmuz-bir-donum-noktasidir 

15-temmuz-bir-donum-noktasidir