Yıllardır yetim ve muhtaç ailelerin mutluluğuna vesile oluyor


Adıyaman İl Müftülüğü Mehmet Zahid Kotku Camii'nde imam hatip olarak görev yapan Abdullah Sağlam, 7 yıldır her gün Adıyaman'daki yetim ve muhtaçların gülen yüzü oluyor.

post

 Kültür ve Yaşam    04.06.2024 15:35:47    Bu İçerik 230 kez görüntülendi.

07.10.22

 


7 yıldan bu yana kendine ait aracıyla hayır sahiplerinden aldığı çeşitli gıda, kahvaltılık, adak, ve giyimleri tespit ettiği ailelere dağıtan Abdullah Sağlam Hoca hem iyilik yapmanın hem de iyiliğe vesile olmanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

"Hayır sahipleri artıkça daha fazla aileye ulaşacağız"

Müslümanların infak ruhunu kaybetmemesi gerektiğini dile getiren Sağlam, "Dinimiz bize karşılıksız iyilik yapmayı emrediyor. Bundan dolayı biz Müslümanlara düşen yarınlarımız ve yavrularımız için ellimizden gelen her tür iyiliği yapmak ve onları iyilik yapmaya teşvik etmek düşüyor. Rabbimiz bize Kur'an-ı Kerim'de, '(Onlar) gayba iman ederler, namazı kılarlar, kendilerine verdiklerimizden hayra harcarlar.' buyuruyor. Ayeti kerimi bizleri infak etmeye teşvik ediyor. Müslümanların infaklarıyla yüzü gülen muhtaç ve yetim ailelerimiz hem dünya hem de ahiret hayatımızın kurtuluşuna vesile olacaktır inşallah. Biz gücümüz nispetinde ve hayır sahiplerinin katkıları oranında ailelerimize ulaşabiliyoruz. Hayır sahipleri atıkça yüzü gülecek aile sayımızda atacaktır." dedi.

Çalışmaları hakkında bilgi veren Sağlam, "Tespit edilen yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere günlük ekmek, haftada bir yumurta, gıda, kahvaltılık; yılda en az bir kez bayramlık elbise ve kırtasiye malzemeleri yardımında bulunmaya çalışıyoruz. Şuna emin olalım ki yolumuzu gözleyen ve gülmeyi bekleyen gözler var. Gelin hep birlikte bu ailelerimize ve çocuklarımıza sahip çıkalım." ifadelerini kulandı. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

 ADIYAMAN HAYIRSEVER İMAM