İşgalciler Gazze'de evlerine dönmeye çalışan halkı bombaladı: 5 şehit


İşgalci siyonist ordusu topçularının, Gazze'nin kuzeyinde evlerine dönmeye çalışan yerinden edilmiş insanları bombalaması sonucu biri kadın 5 kişi şehit oldu, 23 kişi de yaralandı.

post

 Dünya    14.04.2024 17:29:58    Bu İçerik 2521 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Filistin kaynakları, Gazze'nin kuzeyindneki Raşid Caddesi yakınlarında konuşlanan işgal kuvvetlerinin, evlerine dönmeye çalışan yerinden edilmiş insanlara ateş açtığını bildirdi.

İşgalcilerin saldırısında şu ana kadar biri kadın 5 kişinin şehit olduğu, 23 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Kaynaklara göre yüzlerce Filistinli, Raşid Caddesi üzerindeki Vadi Gazze Köprüsü üzerinden kuzey Gazze'ye dönmeye çalıştığı belirtildi.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, işgal kuvvetlerinin, yerlerinden edilenlerin Gazze Şeridi'nin kuzeyine geri dönmelerine şartlar dahilinde izin verdiğini ancak buna rağmen saldırının gerçekleştiğine dikkat çekti.

Bu arada "Filistin ulusal ve İslami güçler, yaptıkları ortak açıklamayla işgalci rejimin bu saldırısını kınayarak uluslararası kurumları göreve davet etti. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

 GAZZE İŞGAL REJİMİ FİLİSTİN