Filistin'de kapsamlı grev düzenlenecek


Filistin Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşleri Ulusal Yüksek Heyeti, 25 Haziran Salı günü ulusal konferans ve kapsamlı grev düzenleme çağrısı yaptı.

post

 Adıyaman    22.06.2019 15:30:04    Bu İçerik 269 kez görüntülendi.


25-26 Haziran tarihlerinde Bahreyn'in başkenti Manama'da düzenlenecek olan ve ABD basınının ortaya koyduğu üzere "Yüzyılın Anlaşması" planının ekonomik ayağını oluşturacak çalıştaya tepki amacıyla, çalıştayın düzenleneceği tarihlerde, Filistin'de kitlesel etkinlikler ve kapsamlı bir grev düzenlenmesi için Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşleri Ulusal Yüksek Heyeti tarafından çağrı yapıldı.

Heyet, ablukayı kırma ve büyük dönüş yürüyüşlerinin 63. Cuması eylemlerinin kapanışı münasebetiyle düzenlediği basın toplantısında; Gazze'nin, Filistin davasını tasfiyeyi amaçlayan Bahreyn Konferansı'nı protesto amacıyla önümüzdeki salı günü ulusal bir konferansa ve kapsamlı bir greve şahit olacağını dile getirdi.

Heyet tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki çarşamba günü de Filistin davasını tasfiye planlarını ve Bahreyn Konferansı'nın ileri sürdüklerini protesto amacıyla, yürüyüşler ve halk konferansı düzenleneceği ifade edildi.

Heyet, gelecek cuma "Bahreyn Konferansı geçersiz kılınsın" sloganıyla düzenlenecek eylemlere de katılma çağrısında bulundu. Heyet, eylemlerin, amaçlarını gerçekleştirinceye kadar barışçıl ve kitlesel karakteriyle devam edeceğini vurguladı.

Heyet, açıklamasında Filistin topraklarının satılık olmadığını, kutsal varlıklarının kutsal bir vakıf olduğunu ve karşılığında milyarlarca dolar verilse de onlardan taviz verilmesinin söz konusu olamayacağını dile getirdi. (İLKHA)

Kaynak: https://ilkha.com/haber/99335/filistinde-kapsamli-grev-duzenlenecek