Kahta Peygamber Sevdalıları'ndan Gazze'ye destek açıklaması


Peygamber Sevdalıları Kahta Temsilciliği tarafından Filistin'e destek için düzenlenen basın açıklamasında siyonist vahşet sonucu şehit sayısının 32 bine ulaştığına dikkat çekildi.

post

 Güncel    18.03.2024 14:59:35    Bu İçerik 191 kez görüntülendi.

07.10.22

 


CEMİL ÖZDAŞ

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, Peygamber Sevdalıları Kahta Temsilciliği tarafından düzenlenen basın açıklamasında, işgalci siyonist şebekesinin işlediği katliamlara, ablukaya, yaşattığı kıtlığa rağmen Gazzeli Müslümanların direnişine övgüde bulunuldu.

Kahta Yüzüncüyıl Parkı'nda bir araya gelen Kudüs sevdalısı Müslümanlar, basın açıklaması sırasında sık sık işgalci terör rejimine lanet, Gazze'deki kutlu direnişe destek sloganları attı.

Basın açıklamasını Eğitimci Yazar Ayhan Aktan okudu.

Açlık ve yetersiz beslenme nedeniyle şehit olanların sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Aktan, "Hiçbir kutsal ve sınır tanımayan siyonist vahşet, Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde de tüm hızıyla devam etmektedir. Buna mukabil, abluka, katliam ve soykırıma maruz kalan Gazzeli kardeşlerimiz de sahur ve iftarlarında bir lokma ekmek, bir yudum suya muhtaç olmalarına rağmen izzetli duruş ve direnişlerini devam ettirmektedirler. Cami yıkıntılarında durdukları kıyamla bize sabır, direniş dersi veren bu şerefli topluluğa selam olsun. Gelinen aşamada Gazze'de siyonist soykırım ve katliamlarında şehit sayısı 32 bine dayanmış bulunmaktadır. 70 binden fazla yaralı ve on binlerce kayıp da hesaba katıldığında katliamın boyutu ortaya çıkmaktadır. Bu katliamlarla yetinmeyen terör şebekesi,  tüm dünyaya meydan okuyarak Gazze'yi abluka kıskacına alıp en temel ihtiyaç malzemelerinin, suyun, gıdanın girişini engelleyerek oluşturduğu açlık ve kıtlıkla soykırım ve katliamlarını katmerli hale getirmektedir. Açlık ve yetersiz beslenme nedeniyle şehit olanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Kıtlık nedeniyle toplu ölümlerin meydana gelmesi de uzak bir ihtimal değildir. Zaten siyonistlerin istediği de budur." dedi. 


"Tüm dünya katliam, abluka  ve kıtlıkla  işlenen bu soykırımı seyretmektedir"

Gazze direnişinin Müslümanların acınacak hallerini ortaya koyduğuna vurgu yapan Aktan, "Ne hazindir ki tüm dünya katliam, abluka  ve kıtlıkla  işlenen bu soykırımı seyretmektedir. Beş ayı aşkın bir süredir devam eden katliam sürecinde dışarıdan Gazze'ye henüz ciddi giriş sağlanamamıştır. Refah Sınır Kapısı'nda bekletilen yardım tırlarının geçişine izin verilmemektedir. Soykırımın zeminini oluşturan bu ablukanın devam etmesinde başta işbirlikçi bazı bölge yönetimleri olmak üzere vebal ve sorumluluk tüm Müslümanlaradır. Birkaçı hariç Müslümanları idare eden idarecilerin ve yönetimlerin bu süreçte ne kadar etkisiz ve korkak tavırlar takındıkları açıkça ortaya çıkmıştır. Gazze ve Aksa direnişi, sadece siyonist emellere alet olan batılı emperyalistlerin maskesini indirmekle kalmamış, Müslümanların da acınacak hallerini ayan beyan ortaya koymuştur. Ülkemiz dahil İslam beldelerinden siyonistlere ticari anlaşma ve ilişkiler perdesi altında her gün lojistik destek sağlandığı ve bunun ısrarla sürdürüldüğü gerçeği karşısında ciddi bir muhasebe ve silkinme zamanı çoktan gelmiştir." ifadelerini kulandı.

"Nefes aldıracak adımlar acilen atılmalıdır"

Gazze'de Müslümanların nefes almasının sağlanması gerektiğini dile getiren Aktan, "Refah Sınır Kapısının açılması, Gazze'ye deniz yoluyla yardım koridorunun oluşturulması gerekirken soykırım ortağı Amerika'nın ve diğer bazı ülkelerin havadan paraşütle yardım kolileri atmaları hem izzetli Gazzeli kardeşlerimiz için onur kırıcı olmakta hem de oyalama yoluyla soykırım politikaları için siyonistlere zaman kazandırmaktadır. Acil ve kalıcı ateşkesin sağlanması ve ablukanın kaldırılması için etkili girişimlerde bulunulmalıdır. Özellikle Ramazan ayında ve bitimindeki bayramda Gazzeli kardeşlerimize nisbeten nefes aldıracak adımlar acilen atılmalıdır. Bu girişim ve adımları soykırım ortağı devletlerden, işbirlikçi veya bağımlı rejim ve idarecilerden beklemek safdillik olacaktır. Ümmetin öz kaynaklarını harekete geçirme zamanı gelmiştir. Duyarlı, vicdanlı uluslararası camia da işin içine katılarak İslam dünyasının her tarafından organize olmuş heyetler Refah sınırına gidip sonuç alıncaya kadar ısrarla girişimlerini sürdürmelidirler." şeklinde konuştu.

"Gazze'deki soykırım ve insanlık suçlarının delilleri toplanmalıdır"

Gazze'de insanlık suçu işlendiğine dikkat çeken Aktan, "Dünyanın dört  bir tarafından harekete geçirilecek gemilerle Gazze limanlarına düzenli yardımlar yapılmalıdır. Bu şekilde etkili ve sürekli bir gündem oluşturularak siyonist soykırım ve ablukaya dur denilmelidir. Halen basın ve medya kuruluşlarının Gazze'ye girişi mümkün olmamıştır. Siyonistler hem gazetecileri öldürerek hem de basının, medyanın girişini engelleyerek yaptıkları soykırım suçlarını kamuoyundan gizlemektedirler. Yapılan katliam ve soykırımın tüm boyutlarıyla ortaya konması için tarafsız ve ilkeli basın kuruluşları harekete geçirilerek Gazze'ye güvenli girişleri sağlanmalıdır. Bu noktada ulusal ve uluslararası imkanlar harekete geçirilmelidir. Uluslararası Adalet Divanına yapılacak yeni başvurularla ve devam eden dava sürecine etkili katılım yoluyla soruşturma komisyonlarının oluşturulması sağlanarak Gazze'deki soykırım ve insanlık suçlarının delilleri toplanmalıdır." dedi.

Yetkililere çağrıda bulunan Aktan açıklamanın sonunda şu ifadeleri kullandı:

"Bu vesileyle tekrar hükümete, yetkililere açık çağrıda bulunuyoruz: Yakıt, gıda, demir çelik ve sair ürünlerin ülkemizden gönderilerek siyonistlere lojistik destek sağlanmasına bir an önce son verilmelidir. Aksi halde Gazze'de Filistin'de işlenen suçlara ortak olunması söz konusu olacaktır. Bu mübarek ayın İslam ümmetinin vahdetine ve dirilişine, Gazzeli Filistinli kardeşlerimizin özgürlüğüne ve kurtuluşuna, selametine vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz." (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

 ADIYAMAN KAHTA PEYGAMBER SEVDALILARI FİLİSTİN GAZZE SOYKIRIM