STK'lar 6 Şubat'ın yıl dönümünde depremzedeleri yalnız bırakmadı


6 Şubat 2023'de saat 04.17'de meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki depremin ardından çok büyük yıkıma maruz kalan Adıyaman'da, STK'lar depremlerin yıl dönümünde depremzedelerin yanlarında oldu.

post

 Güncel    06.02.2024 16:36:06    Bu İçerik 12088 kez görüntülendi.

07.10.22

 


CEMİL ÖZDAŞ

Depremin ilk gününden itibaren deprem bölgelerinde çalışmalara başlayan Umut Kervanı Vakfı, Avrupa Yetim Eli ve IHO EBRAR depremin yıl dönümünde Adıyamanlı depremzedeleri yalnız bırakmadı.

"Halkımızın acılarını paylaşıyoruz"

Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz KurtaranDepremzedelerin yaraları sarılıncaya kadar onların yanında olacaklarını dile getiren Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, "Bugün acıların tazelendiği, yüreklerin dağlandığı bir gündür. Bir yıl önce bugün asın felaketi olarak nitelendirdiğimiz büyük bir deprem yaşandı. Bizler de depremden etkilenen illerimizde Umut Kervanı olarak çalışmalarımıza başladık. Bugünde Adıyaman'da ve diğer illerimizdeyiz. Halkımızın acılarını paylaşıyoruz. Ramazan Bayramının ikinci gününe kadar aş evimiz burada durdu. On binlerce kardeşimiz, üç öğün aş dağıtmanın mutluluğunu yaşadık hayırseverlerimizin destekleriyle. O gün sanki daha dün yaşanmış gibi hafızamızda duruyor. Biz bu acıyı gerçekten de tarif edemiyoruz. Rabbim inşallah bir daha bu acıyı yaşatmaz. Şu an halen hastanelerde tedavi gören kardeşlerimiz var. Onlara da Allah'tan şifalar diliyoruz. Onların yaraları sarılıncaya kadar onların yanındayız. Dünyanın dört bir tarafından yadım gönderen hayırseverlere de teşekkür ediyorum. Bu yardımları bizim devam ettirmemiz gerekiyor. Nitekim halen buralarda ihtiyaç var." dedi.

"Yaralarını sarmak için kardeşlerimizle sürekli dayanışma içerisindeyiz"

Deprem bölgesinde ihtiyaçların devam ettiğini dile getiren IHO EBRAR Türkiye Temsilcisi Sebahattin Ugar, "Bundan tam bir yıl önce burada büyük bir deprem olmuştu. Bizler depremin ilk gününden itibaren depremzede kardeşimizin yaralarını sarmak için kardeşlerimizle sürekli dayanışma içerisindeyiz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Biraz yardım dağıtımında bulunduk. Burada gördüğümüz genel itibariyle kahvaltılıklara ihtiyaç olduğudur. Bu anlamda hayırseverlerimize çağrımız yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için yardımlarına devam etmeleridir." ifadelerini kullandı.

"Depremin birinci yılında da kardeşlerimizin yanındayız"

Çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Umut Kervanı Adıyaman yetkililerinden Muharrem Koçuşağı, "Adıyaman Umut Kervanı olarak depremin birinci yılında da kardeşlerimizin yanındayız. Rabbim bu acıyı bir daha yaşatmasın. Umut Kervanı olarak depremde bu alanda üç ay halkımıza hizmet ettik. Gerek yemek gerek giyim gerekse nakdi yardımlarda bulunduk. Bugün depremin yıl dönümünde istedik ki yine kardeşlimize hizmet edelim. Rabbim hayır sahiplerinden razı olsun." şeklinde konuştu. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
 

 6 ŞUBAT DEPREM YIL DÖNÜMÜ DEPREMZEDELER UMUT KERVANI IHO EBRAR ADIYAMAN