Direniş güçleri işgalcilere roketlerle karşılık veriyor


Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarda en az 26 kişinin şehid olduğunu, onlarca kişinin de yaralandığını duyurdu. Direniş güçlerinin saldırılara karşılık olarak işgal altındaki Askalan'a çok sayıda roket attığı belirtildi.

post

 Adıyaman    01.12.2023 11:41:13    Bu İçerik 1061 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal rejimine ait savaş uçaklarının Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 26 kişinin şehid olduğunu, onlarca kişinin de yaralandığını duyurdu.

Açıklamada, ateşkesin bitiminden sonraki üç saat içinde 26 Filistinlinin şehid olduğu, çoğu çocuk ve kadın onlarca kişinin yaralandığı aktarıldı.

İşgalin, Gazze Şeridi'nin merkezindeki El Megazi kampındaki Kandil ailesine ait bir evi hedef alması sonucu 3 kişinin şehid olduğu, çok sayıda yaralının Mescid-i Aksa Şehitleri Hastanesi'ne ulaştırıldığı aktarıldı.

Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus'a düzenlenen işgal baskınları sonucu yaralananların ise Avrupa Gazze Hastanesi'ne getirildiği belirtildi.

Saldırılara karşılık olarak direniş güçleri tarafından işgal altındaki Askalan'a çok sayıda roket atıldı.

Demir Kubbe füzelerinin, Askalan semalarında Gazze Şeridi'nden fırlatılan füzeleri engellemeye çalıştığı aktarıldı.

Hamas Siyasi Bürosu Üyesi İzzat er-Rişk "israil, ateşkesten önceki elli gün içinde başaramadığını, ateşkesten sonra da saldırganlığını sürdürerek başaramayacaktır." dedi. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

 FİLİSTİN SAĞLIK BAKANLIĞI GAZZE AKSA TUFANI ŞEHİD SİYONİST REJİM