Dünya Sağlık Örgütü: Şifa Hastanesi mezarlığa döndü


Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Gazze'nin en büyük hastanesini "neredeyse bir mezarlık" olarak tanımladı.

post

 Güncel    14.11.2023 12:11:12    Bu İçerik 2445 kez görüntülendi.

07.10.22

 


DSÖ Sözcüsü Christian Lindmeier, siyonist işgal rejiminin kuşatma ve saldırısı altında bulunan Şifa Hastanesi'nde yaklaşık 600 kişinin kaldığını, diğerlerinin koridorlarda barındığını söyledi.

Lindmeier, "Hastanenin etrafında bakımı yapılamayan hatta gömülemeyen ya da herhangi bir morga götürülemeyen cesetler var. Hastane artık olması gerektiği gibi çalışmıyor. Neredeyse bir mezarlığa dönüşmüş durumda." dedi.

Şifa Hastanesi Genel Müdürü Muhammed Ebu Selime de siyonist işgal rejimi sözde askerlerinin, cesetlerin gömülmek üzere hastaneden çıkarılmasına hala izin vermediğini söyledi.

Elektrik kesintileri nedeniyle artık kuvözlerinde kalamayan düzinelerce prematüre bebeğin akıbeti konusunda da endişeler olduğunu söyleyen Selime, bebeklerden yedisinin oksijensizlikten şehid olduğunu belirtti.

Ebu Selime, daha önce yaptığı açıklamada "Ölüyoruz ve dünya buna sessiz kalıyor. Biz, sayıdan ibaret değiliz." demişti. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

 DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ GAZZE ŞİFA HASTANESİ SİYONİST REJİM CENAZE AKSA TUFANI