İşgal rejimi bir Filistinli esiri daha katletti


Geçtiğimiz günlerde işgalci rejim tarafından alıkonularak siyonist Ofer zindanına hapsedilen Arafat Yaser Hamdan isimli Filistinli bir genç, suikastla şehit edildi

post

 Güncel    24.10.2023 19:25:44    Bu İçerik 6980 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Filistin Esirler Kulübü'nden yapılan açıklamada, Hamdan'ın Batı Şeria'da devam eden baskınlar sonucunda 22 Ekim'de işgal kuvvetleri tarafından alıkonulduğu belirtildi.

Açıklamada, Hamdan'ın Ofer zindanına hapsedildiği ve bugün içerden düzenlenen bir suikast sonucu şehit olduğu bildirildi.

Açıklamanın devamında, işgalcilerin, halka yönelik katliamlarının yanı sıra, tutsaklara yönelik sistematik bir suikast başlattığı vurgulandı.

Dün, Filistin'deki İslami direniş hareketi HAMAS, hareketin "kahraman tutsak lideri" Ömer Darağme'nin işgal zindanlarında bir suikastle şehit edildiğini bildirmişti. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

 FİLİSTİN ESİR İŞGAL ZİNDANI MAHKUM GAZZE