Umut Kervanı Adıyaman'da öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu


Adıyaman'ın Kahta ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Umut Kervanı, her eğitim ve öğretim yılında olduğu gibi bu sezonda da öğrencilerin yüzünü güldürdü.

post

 Eğitim    18.09.2023 11:05:46    Bu İçerik 2589 kez görüntülendi.

07.10.22

 


CEMİL ÖZDAŞ

6 Şubat depreminin ardından yetim ve muhtaç sayısındaki ciddi artışla beraber çalışmalarını daha geniş sahaya yayan Umut Kervanı, 2023-2024 eğitim ve öğretimin başlamasıyla birlikte okullardaki kırtasiye ihtiyacına cevap vermeye başladı.

Umut Kervanı Kahta Başkanı Mehmet Sivil, kırtasiye dağıtımına yönelik yaptığı açıklamada, "Umut Kervanı olarak hayırsever vatandaşların katkısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da yetim ve muhtaç çocuklarımızın kırtasiye ihtiyacını karşıladık. Özellikle deprem sonrası artan ihtiyaçların toplumda çok ciddi sorunlara yol açması beraberinde gelen aşırı zamlar vatandaşlarımızın okuyan çocukların ihtiyacını karşılamasında zor anlar yaşamasına neden oluyor. Bununla beraber yine deprem nedeniyle sayısı artan yetim çocuklarımız var. Tüm bu vatandaşlarımıza ulaşmak istiyoruz ancak umut kervanı olarak bunu tek başımıza yapmamız imkansızdır. Bundan dolayı kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için hayırsever kardeşlerimize ihtiyacımız var." dedi.

Sivil, açıklamasının devamında, "Bugün 255 kardeşimize kırtasiye yardımında bulunduk bu sayıdan daha fazla kardeşimize ulaşmayı hedefliyoruz. Bundan dolayı daha fazla hayırsever kardeşimize ihtiyacımız var. Hayırsever kardeşlerimiz arttıkça bizimde daha faza kişiye ulaşma imkanımız doğuyor. Şimdiden tüm kardeşlerimize yapacakları yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

ADIYAMAN KAHTA UMUT KERVANI KIRTASİYE YARDIMI