Hafızlık öğlencileri yaz boyunca eğitime devam etti


Adıyaman Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, bir yandan akademik eğitim alırken diğer yandan da Kur'an-ı Kerim'in muhafazası için çalışıyorlar.

post

 Eğitim    30.08.2023 11:36:39    Bu İçerik 6272 kez görüntülendi.

07.10.22

 


CEMİL ÖZDAŞ

Beşinci sınıfta başladıkları hafızlık eğitimlerini, yedinci sınıfa geldiklerinde tamamlamış olan öğrenciler, yaz boyunca hafızlıklarını en güzel şekilde tamamlamak için gayret gösterdiler.

İl Müftülüğü'ne bağlı hafızlık eğitimi alan öğrenciler hakkında değerlendirmede bulunan kurs sorumlusu Ömer Ünsal, diğer öğrenciler yaz boyunca tatil yaparken, hafızlık öğrencilerinin ezber yaptıklarına değindi.

"İki yüz öğrencimiz var"

Ünsal öğrencilerin iyi bir eğitimden geçtiklerine değinerek, "Diyanet İşleri Başkanlığımıza mensup İl Müftülüğümüze bağlı hocalarımız tarafından okulumuzda hafızlık eğitimi verilmektedir. Okulumuzda hafızlık eğitimi veren on sekiz sınıfımız var. On sekiz sınıfta yeni gelen öğrencilerimizle beraber hafızlığa başlamış ve Eylül ayında sınava girecek olan öğrencilerimiz de var. Bizim yaklaşık iki aylık hafızlık eğitim sınıflarımızda iki yüz öğrencimiz oluyor. Yaz döneminde diğer çocuklarımız dışarda tatil yaparken bu çocuklarımız hocalarımızın gözetiminde Kur'an-ı Kerim eğimi aldılar. Hafızlık hazırlık eğitimini tamamlamış oldular. Bugün de onun komisyonunu yapmış oluyoruz. Nasip olursa iki yüz öğrencimiz içerisinde hafızlık işini yapabilme becerisine sahip öğrencilerimizi hafızlığa başlatmış olacağız. Kız öğrencilerimiz için iki erkek öğrencilerimiz için bir kursumuz bulunmaktadır. Yetişkin öğrencilerimiz var. Çocuklarımızı beşinci sınıfta alıp yedinci sınıfın ocak ayında hafızlıklarını bitirmiş oluyorlar" dedi. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HAFIZLIK İMAM HATİP ORTAOKULU ADIYAMAN DİYANET