Ek ders ücretlerinin bayramdan önce ödenmesi talebi


Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, mayıs ayına ait ek ders ücretlerinin bayramdan önce ödenmesine ilişkin Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezinin talepte bulunduğunu belirtti.

post

 Adıyaman    20.05.2019 16:19:06    Bu İçerik 558 kez görüntülendi.


Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi teşkilat toplantısında konuşan Ali Deniz; Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'na başvurarak, 2019 Mayıs ayına ilişkin ek ders ücreti ödemelerinin bayramdan önce yapılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

Öğretmenlere her ay itibarıyla tahakkuk ettirilen ek ders ücretlerinin, takip eden ayda ödendiğini hatırlatan Deniz, "Kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanınca uygun görülmüştür. 2019 Haziran ayının ilk iki gününün hafta sonuna denk gelmesi ve sonrasında 10 Haziran tarihine kadar resmî tatil ve idari izinli sayılma nedeniyle ek ders ücreti ödemelerinin en erken öngörülen tarihten on gün sonra gerçekleştirilebileceği görülmektedir. Bayram öncesinde çalışanların mağdur olmalarını engellemek ve bayram hazırlıklarını yapabilmelerine imkan sağlamak için ek ders ücreti ödemelerinin 3 Haziran 2019'da gerçekleştirilebilmesi için gereken çalışmaların yapılmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'na başvuru yapıldığını söyleyen Deniz, bu hususta olumlu bir kararın çıkacağını beklediklerini ancak karar sürecinin uzatılmadan tamamlanmasının çalışanları rahatlatacağını söyledi. (Cemil Özdaş- İLKHA)

Kaynak: https://ilkha.com/haber/97388/ek-ders-ucretlerinin-bayramdan-once-odenmesi-talebi 

ek-ders-ucretlerinin-bayramdan-once-odenmesi-talebi