Adıyaman Umut Kervanı giyim yardımında bulundu


Adıyaman Umut Kervanı hayırseverler aracılığıyla yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımında bulundu.

post

 Kültür ve Yaşam    24.12.2022 19:41:33    Bu İçerik 412 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Yardım çalışmalarını hız veren Umut Kervanı, Adıyaman'da ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi, kırmızı et, temizlik malzemesinin yanı sıra hayırseverler aracılığıyla giyim yardımında bulundu.

Yetim, ihtiyaç sahibi ve çalışamayacak durumdaki insanlara ulaşmayı hedeflediklerini belirten Adıyaman Umut Kervanı Başkanı Mahmut Yıldırım, başvuruları değerlendirerek ihtiyaç sahiplerini kategorize ettiklerini ve öncelik sırasına göre yardımda bulunduklarını belirtti.

Yıldırım, hayırseverlere teşekkür ederek, "Hayırseverler tarafından verilen gıda kolileri, kesilen adak kurbanları ve diğer yardımları önceden tespit ettiğimiz ailelere ulaştırarak yardımlarımıza devam ediyoruz. Tespit ettiğimiz aileler içerisinde muhacerat hayatı yaşayan ve zor şartlarda geçinmeye çalışan kardeşlerimiz de var. Hayırsever kardeşlerimizin yardımları geldikçe bizler de ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmaya devam edeceğiz. Bugün de belirlediğimiz yetim ve muhtaç ailelerimizi dernek binamızda hayırsever vatandaşların aracılığıyla giydirerek ailelerimize umut olduk." dedi.

Yılda bir defa evlerine Kurban Bayramı'nda et giren insanların, hayırseverler tarafından kesilen adak, akika ve diğer kurbanlarla sevindirilmeye çalışıldığını belirten Yıldırım, "Bizler biliyoruz ki şehrimizde gerçekten birçok neden den dolayı evine bakamayacak durumda olan insanlarımız var. Bu kardeşlerimiz bazen sadece Kurban'da evlerine gelecek olan etleri beklerken kimi zamanda hayırsever vatandaşlarımızın akika ve adakları vesilesiyle evlerine misafir oluyor sevinçlerine ortak oluyoruz." dedi. (İLKHA)

umut kervanı,giyim yardımı,adıyman