Adıyaman'da bin 500 kişiye iş istihdamı doğacak


"Çalışan ve Üreten Gençler Programı" çerçevesinde Adıyaman'a kurulması için inşaat çalışmalarına başlanan "Ayakkabı Kent" inşaatı yükselmeye başladı.

post

 Ekonomi    15.12.2022 14:43:19    Bu İçerik 2366 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oluruyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü, İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından da organize edilen 'Çalışan ve Üreten Gençler Programı' çerçevesinde Adıyaman Belediyesi'nin katkılarıyla kente kazandırılarak inşaat çalışmalarına başlanan Ayakkabı Kent Projesi"  çalışmaları devam ediyor.

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi'nde devam eden inşaat çalışmalarını değerlendiren yetkililer, projenin tamamlanmasıyla ve tam kapasite durumunda çalışması halinde bin 500 kişinin istihdam edileceğini dile getirdi.

11 bin 500 metrekaresi kapalı toplam 30 bin metrekarelik alana sahip içerisinde 5 adet üretim tesisi ile 2 adet spor tesisinin bulunacağı projede gelinen son durum hakkında da bilgi veren sorumlular Adıyaman'ın, ülkedeki 6 büyük sektörden bir tanesi olan ayakkabı sektöründe söz sahibi olmasını sağlayacak olan projenin kaba inşaatının devam ettiğini ve kolonlarının yükseldiğini ifade etti. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Adıyaman,ayakkabı,iş