Adıyaman'da turizm sezonu açıldı


İlk defa yurt dışından direk Adıyaman'a gelen Güney Koreli turistler Adıyaman'ın tarihi dokularını yakından görme imkânı bulacak.

post
 Adıyaman    14.05.2019 15:19:21    Bu İçerik 433 kez görüntülendi.


Açık Hava Müzesi olan Adıyaman'ı ziyaret etmek için her yıl şehre gelen yabancı turistlerin ilk kafilesi olan Güney Koreliler kenti ziyaret ederek tarihi yeleri gezmek için geldi.

Her yıl on binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Adıyaman bu yıl da Nemrut dağı, Cendere köprüsü, Arsames, Perre Antik Kent, Eski Kâhta Kalesi ve bağrında barındırdığı daha bir çok tarihi dokuyla ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak.

Turizm sezonun açılmasıyla ilgili bir açıklama yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci " Bugün turizm alanında yapılan çalışmaların önemli bir noktasıdır. 2018 yılından başlayıp 2019 ılına uzanan bir serüvenle Güney Kore'den işe başladık. THY Adıyaman şubesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü olarak bir çalışma yapık. Bu çalışmanın neticesi olarak yurt dışında direk hava limanına ilk turist kafilesini Güney Kore'den indirmek nasip oldu. 2019 yılı için Güney Kore'den bin 680 kişilik bir grup gelecek." dedi. (Adıyaman Basın)