Gazze'deki saldırılarda 1675 konut hasar gördü


​İşgalci siyonist rejimin Gazze Şeridi'ne düzenlediği son saldırılarda 1675 konut hasar gördü, 18 konut tamamen yıkıldı.

post

 Güncel    08.08.2022 15:51:36    Bu İçerik 5898 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Gazze'deki Bayındırlık ve iskan Bakanlığı, işgalci Siyonist rejimin Gazze Şeridi'ne yönelik son saldırısı sırasında konut birimlerine verilen zararın bilançosunu açıkladı.

Buna göre 3 gün art arda düzenlenen saldırılarda 1675 konut hasar gördü. Bu konutlardan 18'i tamamen yıkılırken 71'i ise oturulamayacak düzeyde hasar gördü.

Bakanlık yetkilileri dün yaptıkları açıklamada, inkaz kaldırma sürecinin yüzde 90'ından fazlasını tamamladıklarını ve yeniden inşa sürecine hazır olduklarını bildirmişti.

Yeniden inşanın başlaması için gerekli fonları beklediklerini ifade eden yetkililer, Mısır ve Katar'ın yeniden yapılanma sürecini başlatmak için çabalarının olduğunu söylemişti.

Yetkililer, işgal rejiminin yeniden yapılanma fonlarının transferini engellediğini ancak bunun yakında çözüleceğini umduklarını ifade etmiş, engellerin kaldırılması için uluslararası baskının gerektiğine dikkat çekmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
 

gazze,filistin,siyonist işgal