Adıyaman'da LGS'de tüm sorulara doğru cevap vererek tam puan alan öğrenciler ödüllendirildi


​İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan sınavda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Aysima Zeynep Taştan ve Kadriye Beyza Temurayak'ı ödüllendirdi

post

 Adıyaman    01.07.2022 11:26:49    Bu İçerik 21801 kez görüntülendi.

07.10.22

 


İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, LGS sonuçlarına göre Türkiye'de 48 ilin birinci çıkardığını ve toplam 193 öğrencinin birinci olduğunu ifade ederek Adıyamanlı öğrencilerden Aysima Zeynep Taştan ve Kadriye Beyza Temurayak'ın aldıkları 500 tam puanla birinci olan 193 öğrenci içinde yer aldıklarını belirtti.

Aşcı, öğrencileri kabulde yapmış olduğu açıklamada, "2022 LGS'de 500 tam puan alarak üstün başarı gösteren sevgili öğrencilerimiz Aysima Zeynep Taştan ve Kadriye Beyza Temurayak'ı kutlarım. Bundan sonraki eğitim öğretim hayatlarında da başarılarının devamını diliyorum. Öğrencimizi yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum." dedi. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

adıyaman,lgs,lgs tükiye birincisi