Sınır güvenliği için yeni araç takviyesi


İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ile Birleşik Krallık Büyükelçiliği arasındaki sınır yönetimi kapasitesinin arttırılması işbirliği projesi kapsamında alınan araçlar törenle Van Valiliğine teslim edildi.

post

 Adıyaman    28.06.2022 16:07:19    Bu İçerik 2453 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Edremit ilçesindeki Kocaeli Sosyal Tesislerinde yapılan törene Vali Dr. Ozan Balcı, Birleşik Krallık Büyükelçisi Marianne Young, İçişleri Bakanlığı Uzmanı Fatih Sunar ve ilin mülki ve idari amirleri katıldı.

Törende konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, sınır güvenliğinin çok anlamlı ve önemli olduğunu belirterek “Sınır güvenliği uluslararası iş birliğini, yakınlaşmayı, koordinasyonu gerektiren önemli bir faaliyet. Bizler merkez otoritenin temsilcileri olarak Valiliğin koordinesinde hudut birliklerimiz, jandarmamız, emniyetimiz, göç birimlerimiz ve diğer birimlerimizle merkezi otoritenin emir ve direktifleri doğrultusunda en etkin şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bunda da başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz. Sınırda yoğun bir çalışmamız var. Beton bloklar ile birlikte, elektro optik kuleler diğer enstrümanlarla beraber. Bunlar da tamamlandığında daha etkin bir sınır yönetimi olacaktır. Bu bugünkü devir teslim törenine araç ekipman esasında iki ülkenin bu sınır yönetimine verdiği önemin iş birliğinin nişanesidir”

Bileşik Krallık Büyükelçisi Marianne Young, İçişleri Bakanlığı Uzmanı Fatih Sunar’ın da konuşma yaptığı törende açılış kurdelesi kesildikten sonra teslim edilen cihazlar hakkında Vali Dr. Ozan Balcı ve törene katılan heyete bilgi verildi. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
 

van,sınır güvenliği,içişlri bakanlığı