Adıyaman Peygamber Sevdalıları çocukları piknikte bir araya getirdi


​Adıyaman Peygamber Sevdalıları Kâhta Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinliğe katılan çocuklar eğlenceli vakit geçirdi.

post

 Adıyaman    19.05.2022 16:12:52    Bu İçerik 21263 kez görüntülendi.

07.10.22

 


CEMİL ÖZDAŞ

Peygamber Sevdalıları tarafından Adıyaman Alidağı mesire alanında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen piknik etkinliğine 100'ün üzerinde öğrenci katıldı.

Futbol, çuval ve yumurta yarışı gibi etkinliklerinin yanı sıra bilgi yarışmasının da yapıldığı piknikte ilahiler seslendirildi, cemaatle namaz kılındı.


Adıyaman Peygamber Sevdalıları Kâhta Temsilcisi Mustafa Bozkurt, "Vakıf olarak hedefimiz okumanın önemi ortaya koymak ve bunu gençlerimize ve çocuklarımıza aşılayabilmektir. 'Oku yaratan Rabb'inin adıyla oku.' diyerek yaratmış olduğu insana evren'i kâinatı tabiatı nesne ve özneyi okumasını fakat salt ve nefis penceresinden değil ruh ve gönül penceresinden okumasını bilinçlenmesini ve medenileşmesini ve bu doğrultuda hareket etmesini emretmektedir." dedi.

Bozkurt konuşmasının devamında, "Vakfımızın yıllardır yaptığı ve yapacağı çalışmalarının ana hedefi çocuklarımıza okumanın bilinç ve şuur kazandırmak. Bilinçli ve şuurlu bir topluma giden yolun okumaktan geçtiğini yapılan kültürel çalışmalar okumanın önemini ortaya koymuştur. Okuyan ve okuduğu ile amel eden bir toplumun cehaletten kurtulduğunu yapı olarak yapılan çalışmaları neticesinde ortaya koymuştur. Okumanın bilinç ve şuuru ile üstün İslam medeniyetlerinin oluştuğunu ve insanlık huzur ve saadete eriştiğini yaşamakla öğreniyor ve görüyoruz." (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
 

peygamber sevdalıları, adıyaman