Umut Kervanı Adıyaman'da ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardımda bulundu


​Umut Kervanı Vakfı Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde 195 aileye 160 bin lira nakdi yardım dağıttı.

post

 Kültür ve Yaşam    20.03.2022 23:03:08    Bu İçerik 13455 kez görüntülendi.

07.10.22

 


CEMİL ÖZDAŞ
​Umut Kervanı Vakfı, hayırseverler ile ihtiyaç sahibi insanlar arasında aracı olarak hayırseverlerin hayır ve hasenat niyetiyle verdiği nakdi yardımı onlarca aileye ulaştırdı.

Kâhta'da muhtaç, fakir ve yetimlere yaptığı yardım faaliyetleriyle adını duyuran Umut Kervanı, Ramazan öncesi muhtaç insanların sofrasına aracı olarak hayırseverleri muhtaç insanlarla buluşturdu.

Kâhta Umut Kervanı Başkanı Mehmet Sivil, amaçlarının ihtiyaç sahibi aileler ve çeşitli nedenlerden dolayı mağdur olmuş insanların sıkıntılarına bir nebzede olsa çözüm bulabilmek olduğunu ifade etti.

Hayırseverlerle ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü görevi kurmaya devam edeceklerini söyleyen Sivil, "Bizler İslam'ın kardeşlik esaslarını ve insanlığa bakış açısını toplumun her katmanına yaymak ve bu bağlamda ihtiyaç sahibi her insanın elinden tutmak istiyoruz. Dinimiz ihtiyaç sahibi olan insanların ırkına ve inancına bakmadan onlara sahip çıkmamamızı emrediyor. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed bu konuda, 'Yarım hurmayla da olsa sadaka veriniz.' buyuruyor." dedi.

Sivil yaptığı açıklamada, "Hayırsever vatandaşlarımızın bizlere teslim ettiği emanetleri daha önceden tespit ettiğimiz ailelerimize ulaştırdık. Bu mübarek günler kardeşliğin ve paylaşmanın en güzel hissedildiği ve yaşandığı günlerdir. Bu nedenle tamamen ibadet şuuruyla kesilen verilen sadaka, zekat, infak ve diğer mallarından fakir insanların haklarını ayıran Müslüman kardeşlerimizle Umut Kervanı'nın yolunu bekleyen ailelerimiz arasında aracı olmanın sevincini tüm kardeşlerimize birlikte yaşadık hamd olsun." ifadelerini kullandı.

Her ay düzenli olarak yardım ettikleri aileler olduğu gibi dönemsel yardımlar yaptıkları ailelerin de var olduğunu belirten Sivil, "Genelde ilimizde özelde ise ilçemizde ihtiyaç sahibi insanlar çok fazla olduğundan sınırlı imkânlarla çok aileye ulaşma gayretindeyiz. Bizler de bu konuda elimizden geldiği kadar fakirlikle mücadele anlamında vatandaşlarımızın sıkıntılarının giderilmesi için çalışmaya gayret ediyoruz. Bundan dolayı hayırseverlerin ihtiyaç sahibi kardeşlerimizim elinden tutmasını ve daha güzel yarınlara umutla bakabilmesini sağlamak adına, onları da Umut Kervanı'nda umut olmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
 

ADIYAMAN,KAHTA UMUT KERVANI