Umut Kervanı Afganistan'da binlerce kişiye kurban eti ulaştırdı


Umut Kervanı Afganistan'da sürdürdüğü yardım çalışmaları kapsamında hayırseverlerin bağışladığı onlarca sadaka, akika ve adak kurbanlarını keserek etlerini muhacir kamplarında bulunan bin aileye ulaştırdı.

post

 Dünya    19.03.2022 09:44:51    Bu İçerik 8355 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Türkiye'de faaliyet gösteren 3 firma tarafından büyükbaş olarak bağışlanan kurbanlar, Belh vilayetine bağlı Mezar-ı Şerif şehrinde her firma adına birer deve olarak kestirilip muhacir kamplarında çadırlarda kalan ailelere teslim edildi.

Hayırseverlerin bağışladığı onlarca küçükbaş kurban ise Cevizcan vilayetine bağlı Şibirgan şehrinde 4 farklı muhacir kampında bulunan tüm ailelere dağıtıldı. Et dağıtımı yapılan günde farklı bir şehirde oğlu vefat eden yaşlı bir kadın, parası olmadığı için cenazesini almaya gidemediğini söylemesi üzerine yetim çocuklar için ayrılan nakdi yardımlardan bir pay verildi.

Yine farklı bir kampta aynı gün yapılan kurban eti dağıtımı sırasında bir genç kızın vefat ettiği, çadırlardakilerin çoğunun cenazeye gittikleri öğrenildi. Bunun üzerine vakıf yetkilileri de çadır sayısına göre etleri kamp sorumlusu ve aynı zamanda cami imamı olan kişiye teslim ettiler. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılam
 

afganistan,yardım,umut kervanı