Siyonist işgal rejimi sözde Cumhurbaşkanı yarın Türkiye'ye geliyor


Herzog'un yarın başlayacak ziyaretinde, Türkiye ve siyonist işgal rejimi arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak. Siyonist işgal rejimi sözde Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, 9-10 Mart'ta Türkiye'yi ziyaret edecek.

post

 Siyaset    08.03.2022 15:10:11    Bu İçerik 5939 kez görüntülendi.

07.10.22

 


İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle gerçekleştirilecek ziyarette, Türkiye- siyonist işgal rejimi arasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Türkiye ile siyonist işgal rejiminin ticaret hacmi son 5 yılda artarken geçen yıl rekor kırarak 8,4 milyar dolara ulaştı. İkili ticaret hacmi 2020 yılında 6,2 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti.

Türkiye'nin siyonist işgal rejimine ihracatı 2021'de yıllık bazda yüzde 35,1 artarak 6,4 milyar dolarla en yüksek seviyesine çıktı, ithalatı da yüzde 36,8 yükselerek 2,1 milyar dolar oldu.

Görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanı sıra, güncel, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulması da öngörülüyor. (İLKHA)
 

siyonizm,işgal,terör