Kitap okuma yarışmasına kayıtlar devam ediyor


​​​​​​​Uluslararası Eğitimciler Derneği, Hayrat Vakfı ve Eğitime Destek Platformu işbirliğiyle tüm okullarda kitap okuma yarışması başlatıldı.

post

 Adıyaman    13.02.2022 16:02:00    Bu İçerik 10137 kez görüntülendi.

07.10.22

 


CEMİL ÖZDAŞ

Yarışma hakkında vakıf tarafından yapılana çaıkalmada, "Yarışmanın amacı, okuyan, araştıran, düşünen, tahlil ve analiz yapabilen, öğrendiklerini hayata geçiren nesillerin yetişmesine katkı sağlamak. Öğrencilerde; okuma alışkanlığının daha üst seviyelere çıkarılmasına, kelime hazinesinin zenginleştirilmesine, toplumda; okuma kültürünün yerleştirilmesine, kitap sevgisinin artırılmasına zemin hazırlamaktır. Ayrıca, Kültür ve medeniyetimizin gençlerimize tanıtılmasına, milli tarih şuurunun kazandırılmasına, güzel ahlâkın yaygınlaştırılmasına, güvenilir kitaplarla destek olmaktır. İlkokullar için Benim Kılavuzum Kur’an, Ortaokullar için Harika Hikayeler, Liseler için ise Delilleriyle İman Esasları kitapları okunacaktır. Her kategorideki birincilere Yarım Altın ve İsme Özel Hediye, İkinciye Çeyrek Altın ve İsme Özel Hediye, Üçüncüye Gram Altın ve İsme Özel Hediye, Dördüncüye 500 ₺ ve İsme Özel Hediye, Beşinciye de 500 ₺ ve İsme Özel Hediye verilecektir. Ayrıca çekilişle 220 öğrenciye isme özel hediye seti ve kitap seti verilecektir." İfadeleri kullanıldı

Açıklamnın devamında, "Yarışmayı duyuran, öğrencilerin yarışmaya dahil olmasını sağlayan herkes danışman olarak nitelendirilir. Danışmanlarımız için de ödüllerimiz mevcuttur.

1. Çekilişle 10 kişiye 500 TL

2. Çekilişle 20 Kişiye 250 TL değerinde hediye çeki

3. Çekilişle 20 Kişiye isme özel hediye seti

Danışman olmak için; danışman sitemine kayıt olmak, en az bir öğrenciyi yarışmaya kayıt ettirmek, kayıt ettirirken danışman kodunu girdirmek gerekmektedir. Ayrıca kayıt olan öğrencinin sınava girmesi ve baraj puan olan 45 puanı geçmesi gerekmektedir. Yarışmaya katılmak için https://aydinlikyarinlara.com sitesinden başvuru yapılması gerekmektedir. Yarışma online olarak 27 Mart Pazar günü https://aydinlikyarinlara.com/ sitemizden yapılacaktır. Yarışma ile ilgili tüm detaylar web sitede mevcuttur.

kitap okuma yarışması,başvuru