Umut Kervanı Adıyaman'da ihtiyaç sahibi onlarca aileye yardım elini uzattı


​​​Umut Kervanı, Adıyaman'da ihtiyaç sahibi ailelere gıda, kırmızı et, çocuklar için mont dağıtımı gerçekleştirdi.

post

 Adıyaman    11.01.2022 15:20:55    Bu İçerik 34294 kez görüntülendi.

07.10.22

 


CEMİL ÖZDAŞ
Yılın her ayında çalışmalarını devam ettiren Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi ailelere et, gıda ve mont yardımında bulundu.

Yetim, muhtaç ve çalışamayan durumdaki insanlara ulaşmayı hedeflediklerini belirten Umut Kervanı Adıyaman Başkanı Mahmut Yıldırım, başvuruları değerlendirerek ihtiyaç sahiplerini kategorize ettiklerini ve öncelik sırasına göre yardımda bulunduklarını belirtti.

Yıldırım, hayırseverlere teşekkür ederek, "Hayırseverler tarafından verilen gıda kolileri, kesilen adak ve diğer yardımları önceden tespit ettiğimiz muhtaç ailelere ulaştırarak yardımlarımıza devam ediyoruz. Tespit ettiğimiz aileler içerisinde muhacerat hayatı yaşayan ve zor şartlarda geçinmeye çalışan kardeşlerimiz de var, bunların durumu içler açısıdır.  Hayırseverlerden yardımlar geldikçe bizler de ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmaya devam edeceğiz. Rabbim hayırseverlerin hayırlarını şimdiden kabul etsin inşallah." ifadelerini kullandı.

Bugün şehrimizin değişik köy belde ve ilçelerinde ihtiyaç sahibi ailelerimize hayırseverlerimiz aracılığıyla yardım ulaştırma gayretindeyiz. Kuyulu beldesi ve bağlı 4 köy, Atmalı ve Şambayat beldesi ve Besni ilçemizde onlarca çocuğumuza mont, onlarca ailemize kırmızı et ve gıda hayırseverlerimizin aracılığıyla dağıtıldı. Gezdiğimizde ne kadar muhtaç ailemizin olduğunu daha iyi anlıyoruz. Bugün yapılan yardımların çocuklarımızın yüzünü güldürmesi kadar mutluluk verici bir şey olamaz. Rabbim tüm hayırseverlerimizin hayırlarını kabul etsin inşallah. Bu yolda bizlerle birlikte çalışmak isteyen, ihtiyaç sahibi aileleri yerinde görerek yardım etmek isteyen tüm kardeşlerimizi Umut Kervanı çatısı altında hizmet etmeye bekliyoruz.” dedi. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
 

ADIYAMAN-UMUT KERVANI-İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER-MONT