Avrupa Yetim Eli Erbil'deki selzedelere yardım eli uzattı


Yetim ve muhtaçlara yönelik yardım çalışması yapan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Erbil'de meydana gelen sel felaketinde mağdur olan ailelere gıda ve battaniye yardımlarını ulaştırdı.

post

 Dünya    26.12.2021 20:55:10    Bu İçerik 10387 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Merkezi Almanya'da bulunan Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin başkenti Erbil'de selde etkilenen yetim ve mağdur ailelere hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.

Erbil'de başlatılan yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli Diyarbakır temsilcisi Recep Bozkurt, "Avrupa Yetim Eli olarak bu zor günde yardım eli olmak için Erbil'e gelip selden zarar gören mağdur olan ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve battaniye yardımında bulunacağız." şeklinde konuştu. Bozkurt, hayırseverlere bağışlarından dolayı teşekkür etti.

Bozkurt, sel felaketinde vefat edenlere Allah'tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diledi.

16 Aralık'ta Erbil'in Dara Tu bölgesinin 3 mahallesinde sağanak yağışın sebep olduğu sel nedeniyle biri bebek, biri Türkiye vatandaşı 3'ü de kadın olmak üzere 12 kişi hayatını kaybetmişti.(İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
 

Avrupa Yetim Eli-Erbil-SEL