DSÖ’den çocuklar için Covid-19 uyarısı


DSÖ Avrupa bölge direktörü Dr. Hans Kluge, 5 ila 14 yaş grubundaki çocukların en yüksek Covid-19 enfeksiyonu oranlarını oluşturduğunu açıkladı.

post

 Sağlık    08.12.2021 19:56:17    Bu İçerik 2410 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Avrupa ofisi yaptığı açıklamada, 5 ila 14 yaş grubundaki çocukların artık bölgede bildirilen en yüksek Covid-19 enfeksiyonu oranlarını oluşturduğunu söyledi.

Kluge açıklamasında, aşı zorunluluklarının “son çare” olması gerektiğini belirtirken, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının, önceki tepe seviyelerin önemli ölçüde olduğunu aktarıldı.

Delta varyantının bölgede hala en yaygın varyant olduğunu ve tehdidinin devam ettiğini belirten Hans Kluge, 21 ülkede 432 Omicron varyantı vakasının görüldüğünü sözlerine ekledi.

Kluge, bölgedeki gençler arasındaki vakalardaki hızlı artış nedeniyle ülkeleri “çocukları ve okulları korumaya” çağırdı.

Birleşmiş Milletler (BM) sağlık ajansının geçen hafta yayımlanan haftalık epidemiyolojik raporuna göre, Avrupa kıtası geçtiğimiz hafta dünyada görülen vakaların yüzde 70’ini, can kayıplarının ise yüzde 61’ini oluştururken, salgının merkez üssü olarak görülüyor. (İLKHA)


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
 

sağlık,çocuk,salgın,dsö