Adıyaman Tabip Odası hayatını kaybeden Rümeysa Berin için bir araya geldi


​Geçtiğimiz cumartesi nöbet sonrası Ankara'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Dr. Rümeysa Berin için Adıyaman Tabipler Odası basın açıklaması düzenledi.

post

 Kültür ve Yaşam    25.10.2021 15:45:47    Bu İçerik 5045 kez görüntülendi.

07.10.22

 


CEMİL ÖZDAŞ

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde düzenlenen Basın açıklamasında sağlık çalışanlarını yoğun çalışma temposuna vurgu yapıldı.

Adıyaman Tabip Odası Başkanı Dr. İsmail Tosun yaptığı basın açıklamasında, "Cumartesi günü yoğun iş yükü, gün aşırı uykusuz nöbetlerin yol açtığı çalışma koşulları sonucunda bir arkadaşımızı, bir canımızı yitirdik. Yıllardır uyardığımız asistan hekimin çalışma şartlarının düzeltilmemesinin sonucunu çok ağır bir şekilde ödedik. Ankara'da bir asistan arkadaşımız hayatını kaybetti, göz göre göre ölüme sürüklendi. Ankara Şehir Hastanesi'nde asistan olan meslektaşımız çok sayıda servisten ve görevden sorumlu olduğu nöbetinin çıkışında trafik kazası sonrası hayatını kaybetti." dedi.

Tosun açıklamasının devamında, "Kaza görüntüleri çok şey anlatıyor; ayda nöbet ertesi kullanamadan tutulan 10 nöbeti, asistana uygulanan mobbingi, stresi, hastanelerinin tüm yükünün asistanlara yüklendiğini, tükenmişliği, angarya işleri uzmanlık eğitimi alan öğrenci dışında tüm kölelik şartlarını kabul etmiyoruz. Rümeysa'yı kaybettiğimiz için çok üzgünüz ama bir arkadaşımızı daha tükenmişliğe, intihara, kaza görünümlü cinayetlere vermemek için; nöbet ertesi izin hakkımızı alana, çalışma şartlarımız düzelene kadar dayanışmamızı ve mücadelemizi büyüteceğimizi ve devam ettireceğimizi kamuoyuna bildiririz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)
 


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Adıyaman Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
 

adıyaman,tabip odası,rumeysa berin