Güven huzur uygulaması kapsamında Adıyaman'da binlerce kişi sorgulandı


​Suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla yapılan uygulamada binlerce şahıs sorgulandı.

post

 Güncel    25.10.2021 15:43:03    Bu İçerik 69 kez görüntülendi.Uygulama sonucunda aran iki kişi yakalanırken uyuşturucu madde ve kaçak sigara ele geçirildi.

Konuya dair valilikten yapılana açıklamada, "Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması ve suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak, ilimizde 31 kip ve 209 personel katılımıyla yapılan uygulama yapılmıştır. Yapılan uygulamalarda, 3 bin 800 şahıs, 189 araç, 51 umuma açık yer, 86 park, bahçe ve metruk bina, kontrol edilmiştir. Kontroller sonucunda 2 aranan şahıs yakalanmış, 7,57 gram Sentetik Kannabinoid maddesi, 10 karton kaçak sigara ele geçirilmiş. Bir kıraathanede kumar oynandığı tespit edilerek 4 şahsa idari para cezası uygulanmış olup işyeri sahibi hakkında adli işlem başlatılmış. 10 araca trafik yönünden idari para cezası uygulanmıştır." denildi. (İLKHA)
 


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İadıyaman Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
 

ADIYAMAN-DENETİM-ARANAN ŞAHISLAR