İHO EBRAR Adıyaman'da yetimlere kırtasiye malzemesi dağıttı


​Yaptığı çeşitli yardımlar ve faaliyetlerle muhtaç insanların umudu olmaya devam eden İHO EBRAR Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde onlarca aileye kırtasiye yardımında bulundu.

post

 Adıyaman    09.09.2021 13:41:15    Bu İçerik 747 kez görüntülendi.

 


İhtiyaç sahibi yetimlere ulaşarak ihtiyaçlarını gideren ve onları yalnız bırakmayan İHO EBRAR her eğitim ve öğretim yılında yaptığı yardımlarına bu yıl da devam ediyor.

Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde onlarca yetim ailenin kırtasiye ihtiyacını karşılayan İHO EBRAR Türkiye Temsilcisi Memduh emek hayırseverlere yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür etti.

 Emek yaptığı açıklamada her eğitim-öğretim yılında muhtaç ailelere kırtasiye yardımında bulunduklarını belirterek, "2021-21021 yılı eğitim-öğretim öncesi İHO EBRAR olarak Türkiye'nin çeşitli il ve İlçelerinde eğitim çalışmaları kapsamında kırtasiye yardımlarımız başlamıştır. Bugün Adıyaman'ın Kâhta ilçesindeki ihtiyaç sahibi ailelerimize kırtasiye yardımlarımız olacak. Burada yetim, öksüz çocuklarımızla bir araya gelip, onların sevinçlerine ortak olmak ve bu sevinçlerini hayır sahiplerine de gösterebilmek için buraya geldik. İlkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocuklarımıza kırtasiye malzemesi yardımında bulunuyoruz. Okul çantamızın içeresinde defter, kalem, boya gibi bir öğrencinin ihtiyacı olan malzemeler yer almaktadır." dedi.

Hayırseverlere çağrıda bulunan emek, "Biz hayırseverlerin vesile olmasıyla bu yardımları yapıyoruz. Onlarında buralara gelip bu sevince ortak olmasını ve bu sevinci görmesini istiyoruz. Hayırseverlerin hayırlarının devamı çocuklarının sevinçlerinin devamı demektir. Allah onlardan razı olsun." İfadelerini kullandı.

(İLKHA)
 

ADIYAMAN-İHO EBRAR-KITASİYE YARDIMI,MUHTAÇ VE YETİM