İşgal rejimi, Ocak 2021'den bu yana bine yakın Filistinli çocuğu alıkoydu


Filistin Esir Araştırmaları Merkezinin açıkladığı bilgiye göre, işgal rejimi, Filistinli çocukları özellikle hedefe yerleştirerek alıkoyma, onları eğitimden uzaklaştırarak, korkutmayı hedefliyor.

post

 Dünya    30.08.2021 11:10:52    Bu İçerik 2216 kez görüntülendi.

 


2021 Ocak ayından bu yana işgal rejimi alıkoyduğu yaklaşık bin Filistinli çocuktan 73'ü 14 yaşının altında.

Filistin Esir Araştırmaları Merkezinin Müdürü olan araştırmacı Riyad El-Eşkar, işgal rejiminin, Filistinli çocukları planlı ve kasıtlı bir şekilde doğrudan hedefe yerleştirdiklerini, bunun işgal rejiminin en üst düzeyde yürüttüğü bir politika olduğunu, bunun amacının onları işgale karşı direnişe katılmaktan korkutmak olduğunu ifade etti.

El-Eşkar, bu uygulamanın aynı zamanda onları eğitimden mahrum etmeyi ve geleceklerini yıkmayı; böylece zayıf ve korkak bir nesil meydana getirmeyi hedeflediğini dile getirdi. 

Filistinli çocukların alıkonulduğu ilk andan itibaren kötü muameleye ve işkenceye maruz kaldıklarına dikkat çeken El-Eşkar, çocukların bazen sabaha doğru evlere baskın düzenlenerek yataklarından kaldırılıp götürüldüklerini, bazen de caddelerde vahşi yöntemlerle, hakaretlerle, şiddetli bir şekilde darp edilerek alıkonularak sorgulama merkezlerine götürüldüklerini, sonra da oralarda kendilerine işkence edildiğini söyledi. (İLKHA)
 

filistin,çocuk,siyonist katller,